Měsíční plán akcí: květen 2018
Žákovský průvodce maturitní zkouškou JARO 2018
Seznam přijatých uchazečů v 1. kole přijímacích zkoušek
Napsali o nás: Jak dopadly písemné maturity do milevského gymnázia?
Fotogalerie: Okresní kolo Poháru rozhlasu
Napsali (nejen) o nás: Okresní kolo Poháru rozhlasu v Písku
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení
Biologická olympiáda kat. C nám přinesla úspěch
Fotogalerie: Krajské kolo OVOV v Táboře
Molíková opět postoupila do republikového finále
Ústní část maturitní zkoušky JARO 2018
Kopírovací centrum pro žáky a učitele
Milevské gymnazistky přidaly do sbírky další pohár
Oběžná dráha za dveřmi
Zpracování osobních údajů
Záznam o činnosti zpracování osobních údajů
Slavnostní zakončení ústní části maturitní zkoušky JARO 2018
Maturity ve třídě 4.A byly úspěšné
Beseda o národních srovnávacích zkouškách
Měsíční plán akcí: červen 2018
Mezinárodní den dětí
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
Poděkování za pomoc při dni dětí

Úvod > O škole > Aktuality > StreTech 2018

StreTech 2018

6.6.2018

České vysoké učení technické v Praze pořádalo ve středu dne 6. června 2018 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2018 - StreTech 2018.

ČVUT v Praze je nejstarší technickou univerzitou ve střední Evropě a v současnosti ji tvoří osm fakult: stavební, strojní, elektrotechnická, informačních technologií, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní a biomedicínského inženýrství.

Hlavní organizátor prohlásil StreTech 2018 za zahájenýCílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2018 nejsou nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Organizátor každému vytvořil na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představil, přiblížil svůj exponát a zodpověděl dotazy. Workshop proběhly v několika dopoledních hodinách. Samozřejmě, že setkání se v případě zájmu mohly zúčastnit  studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního výletu v Praze, neboť setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné.

Přihlášení a výběr prací organizátor ponechal na  uvážení škol. Mohly to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Chtěl vytvořit a dát možnost studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení.

...Již úspěšně proběhlo jedenáct ročníků setkání. Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech mVýstavní prostoryinulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTechhttp://www1.fs.cvut.cz/stretech . Na této stránce jsou také průběžně uváděny aktuální informace.

Konferencí StreTech vyhledává a přístupnou formou soustřeďuje a podporuje tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a jejich střední školy.

(zdroj textu a obrázků: web a FB profil organizátora)

Naše škola se této akce zúčastnila letos potřetí. Poprvé naše účast byla společná s jednou pražskou školou, to bylo v roce 2012. Loni vystavovala maturantka Linda Bulantová svou práci: Želví grafika (nejen) v Pythonu. Zde můžete vidět obrázky z našich předchozích účastí:

Naše účast v roce 2012Naše účast v roce 2017

V letošním roce se představil se svou prací na téma Bitcoin  v současnosti již absolvent našeho gymnázia Martin Rektoris. Dle mého názoru svou práci vzniklou v rámci maturitní  zkoušky z informatiky prezentoval velice úspěšně.  K naší účasti se ještě vrátíme.

Náš stánekoba.jpg

Děkuji Martinovi za účast a reprezentaci naší školy.