V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
Měsíční plán akcí: květen 2020
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL
Ochrana zdraví - aktualizovaný materiál MŠMT ze dne 27.5.2020

Úvod > O škole > Aktuality > Tábor aneb cesta historií města

Tábor aneb cesta historií města

15.6.2018

V pátek 15. 6. 2018 zavítala naše třída tercie do husitského města Tábor na prohlídku místních památek. Po shledání s doprovodem, započal náš výlet. První kroky vedly k nedalekému pomníku mistra Jana Husa. Zde jsme se od našich spolužáků dozvěděli plno zajímavých informací o Františku Bílkovi, jenž je autorem tohoto a mnoha dalších děl.

Uběhlo několik minut a stanuli jsme v botanické zahradě. Následovalo poučení o židovském obyvatelstvu, jejich životě a rozmístění po městě. Dále naše třída putovala kolem renesančních, secesních a dalších staveb těchto slohů. Následně jsme pokračovali na Žižkovo náměstí.

Posléze přišel čas na Husitské muzeum, kde se k nám připojil i pan učitel Korbel. Společně jsme poznávali mnoho dalších památek – například kostel Proměnění Páně na hoře Tábor, rybník Jordán a kulturní dům Střelnice. V plánu byla i pěší vycházka na Klokoty, na kterou ale bohužel nevyšel čas. Celý výlet jsme tedy zakončili opět na Žižkově náměstí, ačkoliv někteří z nás zůstali i nadále ve městě a věnovali se vlastním aktivitám.