INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Ústřední kolo ekonomické olympiády

Ústřední kolo ekonomické olympiády

23.5.2019

Tomáš před budovou ČNB v PrazeVe čtvrtek 23. května 2019 se Tomáš Mikota zúčastnil ústředního kola Ekonomické olympiády v České národní bance v Praze. O své účasti nás informuje formou rozhovoru. Otázky kladl spolužák Kryštof Brůžek.

Kryštof: Tak Tomáši jak jsi dopadl na finále Ekonomické olympiády?

Tomáš: Musím si nasypat popel na hlavu a říct, že to mohlo být doopravdy lepší, odvezl jsem si pouze diplom za účast.

Kryštof: Co se stalo nebo co selhalo?

Tomáš: Poslední téma v učebnici ze které jsem studoval, byla úroková míra a její vliv na trh, bohužel jsem toto téma nestihl projít dost důkladně a po otočení předposlední strany testu se mi úloha na toto téma v testu objevila, naneštěstí se jednalo o otázku za 25 bodů ze celkových 100.

Kryštof: Dobrá, mluvil jsi o testu co jiného se na finále odehrávalo?

Deset finalistůTomáš: Po registraci následovala bohatá snídaně a oficiální zahájení, potom jsme se odebrali na test. Zároveň s testem probíhala přednáška pro pedagogy. Z testu vzešlo 10 nejlepších a ti potom byli zkoušeni ústně. Z nich byli slavnostně vyhlášeni 3 nejlepší. Celé finále bylo proložené přednáškami a diskuzemi skvělých ekonomů.

Kryštof: Kterými například?

Tomáš: Za zmínění stojí všichni, ale vyberu jen ty co mě nejvíce zaujali Tomáš Nidetzký, viceguvernér ČNB, Petr Budinský, prorektor VŠFS, Bob Kartaus, analytik a vedoucí komunikace EDUin.

Kryštof: Předali ti něco tito ekonomové?

Vítěz Pavel Králík z OA Kotlářská, BrnoTomáš: Ano a mnoho, upřímně si myslím, že výhra nebyla ta cena, ale výhrou samu o sobě bylo finále samotné. Protože, kdo může říct, že si potřásl s rukou viceguvernéra ČNB a mohl s ním volně diskutovat.

Kryštof:Letos jsi se na finále ekonomické olympiády dostal plánuješ zabojovat příští rok o vítězství?

Tomáš:Tak to je samozřejmost a myslím si, že je to skvělá zkušenost a upřímně si myslím, že je škoda, že nás milevských gympláku, tam nebylo daleko více. Když do republikového kola postupuje 50 nejlepších z republiky, kdo říká že nás tam nemůže být prostě víc. Je to skvělý zážitek a přeju ho zažít všem.

Zdroj obrázků: Pořadatel soutěže (s výjimkou 1. obr.)