Prázdninový provoz ve škole od 16.7. do 27.8.2018
Projektový den EVVO: Akce č. 2 - Praha 100 let novodobé české státnosti
Fotogalerie: EVVO - akce Milevsko
Projektový den EVVO: Akce č. 1- Lány a Praha
Projektový den EVVO - Lány a letiště (fotogalerie)
Školní seznam literárních děl pro rok 2019
Naše škola obdržela bronzový certifikát Finančně gramotná škola
Krajské kolo Středoškolského atletického poháru
Webový přístup do Bakalářů - důležité sdělení
Logická olympiáda - aktuální informace
Přihlášky do Logické olympiády uzavřeny

Úvod > O škole > Aktuality > Velký úspěch v krajském kole Konverzační soutěže v RUJ!

Velký úspěch v krajském kole Konverzační soutěže v RUJ!

4.3.2016

ruj.jpgDne 4. března 2016 se uskutečnilo v Českých Budějovicích krajské kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce pod taktovkou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, katedry slovanských jazyků a literatur, jehož se zúčastnily studentky Gymnázia Milevsko.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Ve druhé kategorii pro studenty věnujících se ruskému jazyku maximálně po tři roky SŠ I nás zastupovaly Štěpánka Slámová (tercie) a Kamila Blažková (tercie). Ve třetí kategorii pro studenty věnujících se ruskému jazyku nad tři roky nás reprezentovaly oktavánky Michaela Blažková a Hedvika Patková.

Soutěžící se sešli v 9 hodin dopoledne, aby se seznámili s průběhem olympiády a okusili občerstvení, z něhož si naše reportérka Hedvika Patková nejvíce pochvalovala “velice chutné ruské bonbóny”. Samotná soutěž měla dvě části a sice část poslechovou a část ústní, která byla částečně založena na části poslechové. Každá kategorie měla odlišný poslech i vlastní tříčlennou komisi. Rozhodující ústní část konverzační soutěže se skládala z převyprávění poslechu a z konverzace s komisí na běžná témata jako rodina, zájmy, budoucnost, cestování aj.

Výsledková listina kat. SŠ IVýsledková listina kat. SŠ IIZ celkových 16 účastníků se v kategorii SŠ I umístila Štěpánka Slámová na prvním místě a Kamila Blažková (obě tercie) na čtvrtém místě. V kategorii SŠ II se zúčastnilo 12 soutěžících, z nichž Michaela Blažková  obsadila první místo a Hedvika Patková (obě tercie) místo čtvrté.

Vítězové na zlaté, stříbrné a bronzové pozici obdrželi poukázky na knihy v hodnotách 700, 500 a 300 Kč. Všichni zúčastnění byli podarováni drobnými cenami.

Gratulujeme našim studentkám k úspěchu a zároveň děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Dále pak přejeme mnoho úspěchu Štěpánce Slámové a Michaele Blažkové v celorepublikovém kole.