INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Veni, vidi, vici aneb jak kapitán Šimeček ukořistil se svým týmem 3. místo

Veni, vidi, vici aneb jak kapitán Šimeček ukořistil se svým týmem 3. místo

22.3.2017

Dne 22. března 2017 se odehrál v Písku na velké umělé trávě turnaj v kopané, který nese jméno Pohár Josefa Masopusta. Turnaje se zúčastnilo šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po třech. Našimi soupeři byly týmy OA Písek a Gymnázia Písek. Vzhledem k soupeřům ve skupině a absenci dvou obránců jsme neměli příliš vysoké ambice.
...

Vše se však změnilo po prvním zápase, ve kterém jsme překvapili hráče z OA už ve druhé minutě, když balón převzal kapitán Šimeček a následně se podílel nádhernou přihrávkou na první brance utkání, jež vstřelil Šimon Kutil. Soupeři se příliš nedařilo a byla na něm vidět velká frustrace, která vyústila k chybě obránce, kterou opět využil náš střelec Kutil. Na konci utkání dokázali hráči OA snížit na 2:1, tímto výsledkem utkání i končilo a bylo velmi pravděpodobné, že si zahrajeme nejhůře o třetí místo.

V druhém utkání na nás čekal velmi silný soupeř a další favorit celého turnaje, Gymnázium Písek. Ten porazili OA Písek s dvoubrankovým rozdílem a my tak museli vyhrát, protože v případě remízy by rozhodoval rozdíl branek, který jsme měli horší. Do utkání jsme nastoupili velmi motivovaní a věřili jsme, že můžeme jít až do finále. Po 10 minutách hry byl výsledek zápasu stále bezbrankový a my stále čekali na chybu soupeře, místo toho však po zmatku a nedůrazu v našem malém vápně, přišel trest v podobě gólu a prohrávali jsme tak 0:1. Stále zbývalo mnoho času, ale do zakončení jsme se příliš nedostávali, největší šanci zápasu spálil kapitán Šimeček, který sám proti brankáři neuspěl a my tak šli do boje o 3. místo.

Boj o třetí místo se odehrál mezi námi a SLŠ A VOŠL, v tomto souboji jsme byli favoriti my, i přes to, že to tak ze začátku nevypadalo. Protihráči nás tlačili až do chvíle, kdy jejich obrana zaváhala a za nás se dokázal opět prosadit Kutil. Ten samý hráč prokázal své kvality i podruhé, kdy nasadil brankáři „gajdy“ a zvýšil náskok mužstva na 2:0. V tu chvíli byl soupeř odevzdaný a v samém závěru výsledek zkompletoval Volf.

Milevští gymnazisté si tak z Písku přivezli pohár za 3. místo. Nejlepším střelcem mužstva se stal Šimon Kutil se čtyřmi góly. Trenéři Vu Quang a Bolek byli s výsledkem svého týmu velmi spokojeni.Vítězem turnaje se stal tým SOŠ A SOU PÍSEK.

Rozhovor se zástupcem kapitána Dominikem Reinišem:

Věřil si před turnajem v tak dobrý výsledek?
Popravdě? V koutku duše jsem doufal, že by se na nás mohlo usmát štěstíčko, ale netušil jsem, že to bude tak dobré!“

Co říkáš na sestavu, vymysleli to trenéři dobře, vzhledem k absencím?
Trenéři odvedli skvělou práci, nahradit bezprostředně před turnajem čtyří zraněné borce není nikdy snadné. Vychválil bych především skvělé střídání a mimořádně podařenou volbu kapitána.

První zápas jste překvapili mužstvo z OA Písek, kteří byli před turnajem favorizováni na celkového vítěze, co říkáte na skvělý výkon týmu a excelentní práci střelce Šimona Kutila?
Mezi hráči OA Písek mám i kamaráda z dětství. Před zápasem proběhla i stará známá „hecovačka“, ale když jsem viděl kolik fotbalistů FC Písek je právě na hřišti v dresu soupeře, bál jsem se, aby z toho nebyl debakl. Dopadlo to skvěle. Šimon je v tomto ohledu jedinečný, opět ukázal to, že má instinkt střelce.

V druhém zápase jste potřebovali vyhrát, to se však nepodařilo, v čem byla chyba?
Myslím, že se projevila i značná únava z prvního utkání a také z individuální přípravy jednotlivých hráčů, třeba já a Honza Marvan jsme absolovali předchozí den náročný trénink. Navíc kvalita byla jednoznačně na kopačkách soupeře, což se ukázalo i na hřišti. Myslím si, že výsledek 0:1 je pro nás více než přijatelný a děkujeme za něj především našemu brankáři.

V tomto utkání si se zranil ty a ještě spoluhráč Rektoris, který nakonec dostal i berle, jak se to stalo?
U Martina došlo tam k nepříjemnému střetu s protihráčem, který mu přišlápl nárt. Bylo to nepříjemné, protože právě na poslední chvíli nominovaný Rektoris byl oporou obranné řady. Mé zranění pramenilo ze špatné připravenosti na utkání. Zřejmě budu muset doladit protahovací cviky. Zcela jistě si dovolím opět vychválit trenéry. Přišlo vynikající střídání Lukáše Pchálka, které rozhodlo o dalším průběhu tohoto utkání. Lukáš si odvedl po fyzické stránce své a pomohl tak dobře hrajícímu týmu (smích)

Třetí místo bylo tedy úspěch, proběhly nějaké bouřlivé oslavy?
Oslavu odkládáme na víkend, ale s klukama jsme si to zhodnotili a došli jsme k závěru, že tento turnaj můžeme považovat za úspěšný.