Vyhlášeno 3. kolo přijímacího řízení pro 4G a 6G pro šk.r. 2020/21
MŠMT vydalo doplnění manuálu k provozu škol
Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz

Úvod > O škole > Aktuality > Do školy se letos nejspíš už nepodíváme

Do školy se letos nejspíš už nepodíváme

15.4.2020

Ilustrační obrázekObdržel jsem dva příspěvky žáků, které reagují na současnou situaci výuky v době koronaviru.

S oběma vám seznámím, první je z pohledu žáků, kteří letos nematurují a kteří z tiskového prohlášení MŠMT vybrali informace, které se týkají  především jich.

Ať se nám to líbí, nebo ne, do svých lavic už v tomto školním roce nejspíš nezasedneme. Opatření se ovšem nevztahuje na ty, kteří budou v tomto roce skládat státní, bakalářskou, maturitní, závěrečnou zkoušku nebo absolutorium. Naši maturanti budou moci maturovat nejdříve 1. června, a stejně tak se v průběhu tohoto měsíce uskuteční přijímací zkoušky. Do školy mohou zavítat i žáci prvního stupně základních škol za přísných hygienických podmínek, a to zcela dobrovolně. To jim bude umožněno v pondělí 25. května.

A jak to bude s naším vysvědčením? Ohledně této otázky připravuje MŠMT vyhlášku, podle které nebude probíhat klasifikace tradičním způsobem (student musí získat určitý počet známek, aby byl klasifikován), ale má být kladen důraz na profilové předměty, slovní hodnocení a zpětnou vazbu. Podle ministra školství Roberta Plagy nyní nejsou známky prioritou.

Kromě toho nás ministr ujistil o tom, že letní prázdniny zůstanou zachovány. Nad tímto si tedy nemusíme lámat hlavu a můžeme se plně soustředit na to, abychom naše samostudium zvládli co nejlépe.

Pro lepší přehled o tom, jak bude probíhat uvolňování dosavadních opatření, Vám pomůže harmonogram, který jsme publikovali v předchozím příspěvku.