Měsíční plán akcí: listopad 2018
Novela maturitní vyhlášky č. 177/2009 Sb. - konání maturitní zkoušky v roce 2019
Výsledek OK KB Florbal Challenge chlapců
Jsme připojeni k eduroam!
OK pIšQworky
Důležité informace pro maturitu JARO 2019
Prezentace SŠ v Písku
Bobřík informatiky - kategorie SENIOR
Termíny okresních kol předmětových olympiád pořádaných DDM Písek
I v kategorii JUNIOR se nám v Bobříku informatiky dařilo
Poslední naší kategorií byl KADET
Poslední naší kategorií byl KADET
Dějepisná olympiáda
Přehled KK i ostatních soutěží a olympiád vyhlášených MŠMT ČR
Týká se i nás: JčK přispěje 10 miliony žákům ....
Olympiáda v českém jazyce
Měsíční plán akcí: prosinec 2018
Jak jsme připravovali maturitní ples 4.A

Úvod > O škole > Aktuality > X. ročník soutěže Bobřík informatiky

X. ročník soutěže Bobřík informatiky

Datum ukončení:
15.11.2017

Ve dnech 13. až 15. listopadu proběhne na naší škole již X. ročník soutěže Bobřík informatiky. Naše škola se této informatické soutěže účastní již od prvního ročníku a ani jednou nevynechala. Naši žáci a studenti v minulosti dosáhli pozoruhodných úspěchů. Věřím, že tomu tak bude i letos.

Plakát 2017 SŠBOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.

• Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
  • Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu.
  • Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
  • Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.
  • Soutěžení probíhá na počítačích, v počítačové učebně školy.

Národní kolo probíhá na školách během dvou týdnů v listopadu.

Kategorie Kadet: 8. a 9. ročník ZŠ (prima a sekunda)

Kategorie Junior: 1. a 2. ročník SŠ (tercie a kvarta).

Pro tyto kategorie pořadatel organizuje národní kolo. Soutěžící si budou moci porovnat výsledky jak v rámci školy, tak celostátně. Musí však z důvodu zachování objektivity soutěžit v jediný den a školní koordinátor pak musí autorizovat seznamy soutěžících (potvrdit, že jména jsou správná, že nesoutěžil nikdo dvakrát, někdo starší, že nikdo neporušil pravidla). Bez této autorizace nebudou soutěžící školy zahrnuti v celostátních seznamech.

Kategorie Senior: 3. - 4. ročník SŠ (kvinta)

Národní kolo proběhne stejně jako u kategorií Kadet, Junior s tím rozdílem, že cca 30 nejlepších v každém kraji postoupí do ústředního kola.

Ústřední kolo proběhne 1. února 2018.
Toto ústřední kolo proběhne současně na 14 vybraných školách, v každém kraji na jedné škole (aby soutěžící nemuseli cestovat daleko). Počet účastníků v daném kraji závisí na kapacitě učeben, které budou na daných školách k dispozici. Testování organizují krajské výbory soutěže.
Test v ústředním kole bude obdobný jako test národního kola. Na 15 otázek bude ovšem dáno 60 minut času, o pořadí bude kromě bodů rozhodovat i čas.
Vítězové celostátního kola budou zaneseni do ministerských tabulek programu Excelence středních škol.
Bude také vytvořeno pořadí soutěžících v rámci každého kraje.

Protože je možné soutěžit i ve vyšším kole než věkově příslušném, může tedy mladší student soutěžit ve školním kole v kategorii Senior a může pak i postoupit v této kategorii do ústředního kola.
Pozor, žádný soutěžící ale nesmí soutěžit ve dvou kategoriích, musí si vybrat pouze jednu.

(web pořadatele)

Kdy bude vaše třída soutěžit, se dozvíte na nástěnce ve škole.

Kategorie SENIOR: Pondělí 13.11.2017

4.A:  6. hodinu (při OZV)

3.A a kvinta: 7. hodinu (při EKF)