Měsíční plán akcí: květen 2018
Žákovský průvodce maturitní zkouškou JARO 2018
Seznam přijatých uchazečů v 1. kole přijímacích zkoušek
Napsali o nás: Jak dopadly písemné maturity do milevského gymnázia?
Fotogalerie: Okresní kolo Poháru rozhlasu
Napsali (nejen) o nás: Okresní kolo Poháru rozhlasu v Písku
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení
Biologická olympiáda kat. C nám přinesla úspěch
Fotogalerie: Krajské kolo OVOV v Táboře
Molíková opět postoupila do republikového finále
Ústní část maturitní zkoušky JARO 2018
Kopírovací centrum pro žáky a učitele
Milevské gymnazistky přidaly do sbírky další pohár
Oběžná dráha za dveřmi
Zpracování osobních údajů
Záznam o činnosti zpracování osobních údajů
Slavnostní zakončení ústní části maturitní zkoušky JARO 2018
Maturity ve třídě 4.A byly úspěšné
Beseda o národních srovnávacích zkouškách
Měsíční plán akcí: červen 2018
Mezinárodní den dětí
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
Poděkování za pomoc při dni dětí

Úvod > O škole > Aktuality > XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek

XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek

27.11.2017

Tým XaXaXaXaV tvářích některých našich pIšQworkářů ze 4.A se zračí zklamání. Tým XaXaXaXa ani tentokrát nepřešel přes své soupeře ve skupině. Jednou vyhrál, jednou zůstal poražen a do třetice pouhá remíza ve čtyřčlenné skupině znamenala, že o jeden bod naši zaostali za postupovým místem do play-off.

Ale o nějakém velkém zklamání by nemělo být ani řeči, vždyť kdy ještě se nám podaří, abychom měli v krajském kole po tři roky po sobě tým čtyřletého studia, který navíc měnil jen svůj název a nikoli své členy. Takže Hance, Simče, Martinovi, Vitkovi a Dominikovi děkuji za reprezentaci školy a přeji jim a i ostatním čtvrťákům vydařený maturitní ples a hodně úspěchů v blížící se maturitě.

O soutěži pořadatel napsal:

Dopravní kolaps v Jihočeském kraji

Dívčí část našeho týmu v pauzeZdání poklidného rána začalo mimořádnou dopravní situací, která uvěznila 4 týmy ze Strakonic a z Písku ve vlaku. Nakonec se týmy dokázaly vysvobodit a turnaj mohl vypuknout. Celou skupinu A ovládl tým z píseckého gymnázia Heavy Cargos a stejně tak ve skupině B i C to byly týmy Armáda z passy a Septima Creme Team. Skupinu D vyhrál s menšími ztrátami tým ze strakonického gymnázia GymStr. Do soubojů play-off mohlo postoupit až 8 týmů, a proto v průběhu turnaje týmy taktizovaly. Po tvrdých soubojích ve skupinách se podařilo i týmům Medvídek π, Pišboň, PiŠkvoři a Mirčiny pilinky probojovat do play-off.

Čtvrtfinálová střetnutí pro týmy Armáda z passy a Septima Creme Team byla brnkačkou, kdy vyšly vítězně se skórem 18:2. Za to GymStr se musel o postup do semifinále statečně poprat. Poslední zápas ve čtvrtfinále týmů Heavy Cargos a Pišboň byl napínavý, kdy hráč z týmu Pišboň svou výhru nedokázal, a tím remizovali. Následoval rozstřel, ze kterého vítězně vyšel tým Pišboň. Tím šňůra remíz a dokazování výher pro tým Pišboň neskončila, protože v semifinále se Septimou opět skončilo remízou. Po uplynutí času v rozstřelu kapitán týmu Septima Creme Team dokazoval svou vítěznou kombinaci, kterou obhájil. Zatímco Armáda z passy proplula jednoduše ze semifinále do boje o první místo.

Ceny pro vítězeFinální zápasy měly jasného vítěze celého turnaje, a tím se stal tým z jindřichohradeckého gymnázia Armáda z passy. Těsně za sebou nechali tým z českobudějovického gymnázia Septima Creme Team. Tyto dva týmy budou reprezentovat Jihočeský kraj na grandfinále v Brně. GymStr po těsném souboji podlehl týmu z třeboňského gymnázia Pišboň a neobhájil tak svou loňskou grandfinálovou účast.

Pořadí:
1. místo Armáda z passy (Gymnázium Vítězslava Nováka) ve složení: Vojtěch Voráček, Vít Voráček, Jakub Hrdoun, Michal Hejda, Jiří Vrzal

2. místo Septima Creme Team (Gymnázium České Budějovice) ve složení: Jan Baron, Martin Vodák, Vojtěch Rozhoň, Martin Augustin, Jan Michalec

3. místo Pišboň (Gymnázium Třeboň) ve složení: Pavel Mráček, Jan Dedek, Vojtěch Dedek, Matěj Kalát, Kateřina Mašková

....

9. - 16. místo XaXaXaXa (Gymnázium Milevsko) ve složení: Hana Váchová, Simona Bártíková, Martin Rektoris, Vít Pouzar a Dominik Reiniš

Článek o okresním kole