Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22
Fotogalerie: Tak trochu jiná hodina tělesné výchovy
Závěrečný piknik 1.A
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Zpátky ve škole

Zpátky ve škole

11.5.2020

Eliška ReindlováSituace okolo koronaviru a s ní související zákaz kontaktní výuky na školách znamená především domácí vzdělávání žáků a studentů. Věřím, že pro mnohé učitele a rodiče to představuje mnohem víc práce a je očividné, že distanční forma přinesla řadu problémů. Její zvládnutí je hodně o sebedisciplíně. Nejvíce vytrvalý a trpělivý by měl být náš maturitní ročník. Jsme si vědomi toho, že učitelé pro nás dělali a stále dělají maximum i v této nelehké době.

Během jarních prázdnin se vyhlásil nouzový stav. Pro nás to znamenalo, že nadcházející týdny se do školy už nevrátíme. Výuka musela samozřejmě pokračovat, a proto jsme plnili úkoly, které nám byly od učitelů zasílány prostřednictvím emailů. Ke konci dubna jsme postupně dokončovali práce k našim nematuritním předmětům a mohli jsme se soustředit hlavně na ty maturitní. Přesto, že to nebylo povinné, jsme i po uzavření klasifikace měli možnosti online konzultací a začátkem tohoto týdne i klasickou kontaktní výuku ve škole.

Změny, nejistota, nepřirozený konec školy, co, kdy a jak bude. I takhle můžeme popsat závěr našeho středoškolského studia. Spousta lidí nad tím mávne rukou a řekne, že to tak prostě je, nikdo z nás si to nevybral a musíme to přijmout. Je to realita, ale tady nejde pouze o maturitu. Plánů bylo dost. Od společného ujasňování a opakování, přes poslední zvonění, pasování budoucích maturantů, až po zakončení školního roku a rozloučení se. Mnozí z nás měli smluvené přípravné kurzy na vysoké školy a srovnávací testy. Nejvíce čelíme obavám z přijímacích zkoušek, které se kvůli zkrácenému období kryjí se zkouškou maturitní.

Teď záleží na nás, jak se k tomu postavíme. Budeme doufat, že je v našich silách připravit se na první velkou zkoušku dospělosti a vysněnou vysokou školu, kterou chceme poté studovat.

Tak nám tedy v nadcházejících týdnech držte pěsti!