Předávání vysvědčení
Pořadí přijatých uchazečů do 4G - 2. kolo
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení třídě 4.A

Hlavní strana > Aktuality

Rozhovor s vítězkou soutěže v psaní na počítači na přesnost

Datum konání: 26. 6. 2020

Psaní na počítači se jsme se v našich článcích od uzavření školy v polovině března věnovali několikrát, naposledy v rozhovoru s vítězkou soutěže na přesnost, pojmenované "Velká finálová soutěž zvaná též beltinská neboli filipojakubská", Adrianou Maťhovou. O měsíc později jsem vyhlásil soutěž k MDD.

Soutěž BRLOH Extra

Datum konání: 11. 6. 2020

Naši žáky se zapojí do "koronavirového" kola soutěže BRLOH (BRněnská Logická Hra) Extra.

Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou

Datum konání: 30. 4. 2020

Jak už jsme vás informovali, využili jsme nabídky licence pro 30 žáků zdarma do kurzu psaní na počítači ve webové aplikaci Psaní hravě. Musím konstatovat, že to byla vydařená akce. Přihlásilo se přes dvacet žáků, z nichž devět kurz za pět týdnů dokázalo zvládnout a získat certifikát.

První certifikát Psaní hravě

Datum konání: 2. 4. 2020

V neděli jsem nabídl žákům zdarma kurz Psaní na počítači hravě a již máme prvního absolventa.

Jak ušetřit žákům půlhodinu denně? S programem Psaní hravě

Datum konání: 30. 3. 2020

Tento titulek jsem si vypůjčil z jedné recenze. Zda opravdu půlhodinu žákům denně ušetří, nedovedu posoudit, ale již druhý den využívání v naší škole mám velmi dobré zkušenosti. Za 24 hodin začalo aplikaci dobrovolně užívat 14 našich žáků.

Města, obce a osady žáků naší školy

Datum konání: 6. 3. 2020

Zde budu postupně publikovat stručné informace o místech, kde žijí naši žáci. Přehledy po počtech domů a obyvatel sídel jsou prací žáků z uvedených míst.

Ani Bobřík informatiky nás neohlodal

Datum konání: 28. 1. 2020

Dne 28. ledna 2020 se konalo v  Českých Budějovicích ústřední kolo Soutěže Bobřík informatiky. Požádal jsem o reportáž přímého účastníka Karla Bartůňka z kvarty. Napsal nám zajímavý a originální článek. Děkuji a uvádím v plném znění:

Ohlédnutí do historie

Datum konání: 3. 2. 2020

Před časem jsem publikoval na Facebooku starší fotku, kterou koncem 80. let pořídil Mgr. Vladimír Jiroušek v naší bývalé počítačové učebně 312.

Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - KADET

Datum konání: 14. 11. 2019

Poslední den soutěžení na naší škole byl čtvrtek 14. listopadu 2019. Vzhledem k počtu soutěžících v kategorii KADET na základních školách umožňuje organizátor testování ve třech dnech.

GISDay 2019 a naše škola

Datum konání: 13. 11. 2019

Ve středu 13. listopadu 2019 se vypravily třídy 1.A a tercie v doprovodu své učitelky geografie Mgr. Lenky Dvořákové a svého učitele informatiky (JŠ) na Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity - katedru geografie. Cílem cesty bylo seznámit s v rámci akce GISDay 2019 s online verzi programu ArcGIS.