Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Ohlédnutí za zářím 20: Výuka venku
Pražský studentský summit
Ředitelské volno 25.9.2020
První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020
Ohlédnutí za zářím: Kytičkový den
Měsíční plán akcí: říjen 2020
Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)

Hlavní strana > Aktuality

Vánoční kvíz (výsledky)

Datum konání: 24. 12. 2020

V předvánočním čase se pan učitel Jiří Školník rozhodl, že studentům milevského gymnázia zpříjemní domácí výuku a vymyslel kvíz, kterého se mohli zúčastnit všichni žáci. Ze všech oslovených odevzdalo výsledky 45 žáků. To je považováno za úspěch.

Třikrát a dost! aneb Výuka informatiky zábavně

Datum konání: 8. 12. 2020

Mnozí z Vás nejspíše znají rčení „třikrát a dost“ ve spojení se soudním světem, např. recidivista, který spáchá dvakrát určitý přestupek, se potřetí nevyhne trestu přísnějšímu. Díky hře, kterou pan inženýr Školník během distanční výuky připravil, má celkem 85 studentů 1. – 4.

Bobřík informatiky: Výsledky kategorie SENIOR

Datum konání: 30. 11. 2020

Na našem webu letos přineseme tento článek o kategorii SENIOR, dále článek společně o kategoriích KADET a JUNIOR. Po zpracovánů í našich výsledků přineseme celkové shrnutí letošního ročníku, do jehož zpracování zapojím i naše žáky.

Hrajte na ukulele, budete úspěšní v psaní na PC ...

Datum konání: 15. 11. 2020

Tento poněkud zvláštní titulek mě napadl, když jsem si přečetl příspěvek Adély Švehlové, třetí nejúspěšnější písařky v minulé soutěži v psaní. Na jaře jsem představil v krátkých profilech Kamilu Petrovou a Adrianu Maťhovou, nyní jsem požádal o malý rozhovor s Adélu Švehlovou.

Podzimní soutěž v psaní na PC

Datum konání: 31. 10. 2020

V září jsem uvedl, že v tomto školním roce uspořádám každý měsíc soutěž v psaní na PC.

Bobřík informatiky letos potřinácté (tentokrát trochu jinak)

Datum konání: 16. 11. 2020 - 20. 11. 2020

Soutěž Bobřík informatiky má letos již 13. ročník. Naše škola se pravidelně účastní již od prvního ročníku. U nás tradičně soutěží všichni žáci, kteří se učí informatiku. V maturitním ročníku pak seminaristé z informatiky a matematiky. Vyplnit soutěžní test samozřejmě umožňujeme i všem ostatním, tj.

Logická olympiáda v letošním roce pro nás už skončila

Datum konání: 23. 10. 2020

V letošním školním roce se do Logické olympiády zapojilo z naší školy jen pět žáků. Jedna žákyně ze sekundy (kat. B - žáci ZŠ a nižšího stupně víceletých gymnázií) a čtyři středoškoláci (kat. C). Je to škoda, že naše účast byla tak malá.

Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)

Datum konání: 4. 10. 2020

V měsíci říjnu proběhnou soutěže:

První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce

Datum konání: 28. 9. 2020

V tomto školním roce pokračuje výuka psaní na klávesnici. Jsou zapojeny třídy sekunda, 1.A, kvarta a 2.A. Ze 3. a 4. ročníku se mohou účastnit zájemci, z nichž většina se přihlásila v již dubnu v první vlně koronaviru.

Rozhovor s vítězkou soutěže v psaní na počítači na přesnost

Datum konání: 26. 6. 2020

Psaní na počítači se jsme se v našich článcích od uzavření školy v polovině března věnovali několikrát, naposledy v rozhovoru s vítězkou soutěže na přesnost, pojmenované "Velká finálová soutěž zvaná též beltinská neboli filipojakubská", Adrianou Maťhovou. O měsíc později jsem vyhlásil soutěž k MDD.