Jak to bude s maturitami a přijímacími zkouškami?
Časové schéma maturit v naší škole
Měsíční plán akcí: červen 2020
Přijímací zkoušky v naší škole
OCHRANA ZDRAVÍ NA SŠ V PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK A MATURITNÍCH ZKOUŠEK 19/20
Přijímací zkoušky v naší škole
Soutěž BRLOH Extra

Hlavní strana > Aktuality

Novější 1 3

Krajské kolo Finanční gramotnosti nám přineslo dvě třetí místa

Datum konání: 6. 3. 2020

Dnem 6. března 2020 bylo uzavřeno krajské kolo soutěže Finanční gramotnost.

Krajské kolo Ekonomické olympiády je za námi

Datum konání: 27. 1. 2020

Pozorný čtenář našeho webu si jistě všiml, že jsme vás ještě neinformovali o krajském kole Ekonomické olympiády. Důvody jsou dva, krajská kola končila teprve 14. února a výsledky budeme znát až 6. března.

Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo

Datum konání: 12. 2. 2020

Jak už jsme vás informovali, byla obnovena soutěž Finanční gramotnost. V průběhu prosince 2019 se většina žáků naší školy zapojila do školního online kola. Devatenáct žáků z primy a sekundy vyplnilo test určený pro II. kategorii (2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy nižšího gymnázia). Po uzavření školního bylo vytvořeno družstvo školy pro tuto kategorii, které tvoří žáci, kteří v online kole dosáhli nejlepších výsledků.

Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT

Datum konání: 14. 1. 2020

Dne 14. ledna 2019 se vybraní studenti zúčastnili exkurze do České televize a následného večerního natáčení pořadu Fokus Václava Moravce společně s ostatními studenty celkem sedmnácti jihočeských gymnázií.

Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce

Datum konání: 14. 1. 2020

Moderátor pořadu ČT24 Fokus Václav Moravec pozval jako diváky žáky jihočeských gymnázií do přímého přenosu svého pořadu - dílu nazvaného Chudá bohatá planeta.

Výsledky školního kola Ekonomické olympiády

Datum konání: 19. 12. 2019

Většina našich z vyššího stupně gymnázia vypracovala test školního kola Ekonomické olympiády.

Přednáška o Evropské unii

Datum konání: 18. 3. 2019

V pondělí 18.3.2019 nás navštívila Ing. Kateřina Patáková – regionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii, která nás seznámila s historií Evropské unie a její současnou situací. Přednášky se zúčastnili žáci druhého ročníku.

Krajské kolo Ekonomické olympiády

Datum konání: 29. 1. 2019

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru.

Exkurze do EP (6) Brusel

Datum konání: 15. 10. 2018 - 17. 10. 2018

Brusel (francouzsky Bruxelles [bʁy.sɛl], nizozemsky Brussel [brʏsəl], německy Brüssel) je hlavní město Belgie. Je také sídlem NATO a některých institucí Evropské unie, a proto bývá neoficiálně označován jako „hlavní město Evropy“. Je zároveň hlavním městem Vlámského společenství a Valonsko-bruselské federace (Francouzského společenství). Samotné město Brusel má asi 175 tis. obyvatel a je jednou z 19 obcí Bruselského regionu,

Gymnazisté cestovali do centra Evropské unie

Datum konání: 14. 10. 2018 - 17. 10. 2018

Z iniciativy poslance Evropského parlamentu Petra Ježka a odborů školství Jihočeského a Zlínského kraje se 14. - 17. října uskutečnila exkurze studentů Jihočeského a Zlínského kraje do institucí Evropského parlamentu v Bruselu a Frankfurtu nad Mohanem.

Novější 1 3