Hlavní strana > Aktuality

Novější 1

Beseda o studiu pedagogiky volného času - pohled naší žákyně

Datum konání: 9. 3. 2018

Už brzy nastane den, kdy se my, letošní třeťáci a kvintáni, budeme muset se skálopevnou platností rozhodnout, kam naše cesty budou směřovat po dokončení gymnázia.

Beseda o studiu pedagogiky volného času

Datum konání: 9. 3. 2018

V pátek 9. března 2017 navštívili naší školu studenti oboru pedagogika volného času Teologické fakulty Jihočeské univerzity: naše absolventka Aneta Vratislavská společně se svým kolegou Michalem Urbanem.

Ekonomická olympiáda 2017/18

Datum konání: 6. 2. 2018

Naše škola zúčastnila Ekonomické olympiády již v loňském ročníku, který byl ročníkem spíše pilotním. Letos na doporučení organizátora vypracovali online test všichni žáci prvního, druhého a třetího ročníku, jakož i žáci volitelného občanského a společenskovědního základu ve 4. ročníku. Takže nejen ti, kteří již studují či studovali předmět ekonomika a finance, kteří je zařazen ve 2. a 3. ročníku, ale i prváci a terciáni, kteří se budou teprve ekonomice a financím učit.

Ekonomická olympiáda

Datum konání: 4. 12. 2017

Ekonomická olympiáda (EO) je celorepubliková soutěž ve znalostech z ekonomie a z financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru.

Napsali (nejen) o nás: Soutěž "Nejlepší JA Titan tým" 2017 má svého vítěze!

Datum konání: 24. 5. 2017

Ve středu 24. května 2017 se v Praze uskutečnilo národní finále středoškolské soutěže Nejlepší JA TITAN tým, kterou již osmnáctým rokem pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Czech. Do finále se probojovalo osm týmů ze středních škol z celé České republiky.

Parlamentní simulace

Datum konání: 27. 3. 2017

V pondělí 27. března se v Českých Budějovicích konala parlamentní simulace určená pro žáky středních škol. Celá akce se odehrála v prostorách zastupitelstva Jihočeského kraje a hlavním tématem bylo zavedení elektronických voleb v České republice.

Výsledky školního kola soutěže Tuta Via Vitae

Datum konání: 9. 1. 2017

V podzimních měsících proběhlo školní kolo soutěže Tuta Via Vitae aneb Bezpečná cesta životem občana EU. Žáci a studenti vyplnili online test na webových stránkách tutaviavitae. První tři v každé kategorii nyní utvoří družstvo, které bude reprezentovat školu v okresním kole.

Studenti ze 3.A nás učili základům národního hospodářství

Datum konání: 5. 4. 2016

V minulých týdnech naši výuku občanské výchovy obohatili žáci 3. ročníku. První dvě hodiny nás učili základům ekonomie formou různých her žákyně Anna Průšová, Michaela Koudelková a Daniela Procházková. Tato výuka byla velmi zábavná a poučná.

Ukázka studentské práce: Buďte dobrá sociální podpora Vašich blízkých

Datum konání: 14. 4. 2016

Naslouchání – Jak určitě víte, sdílená radost rovná se dvojnásobná radost, kdežto sdílená bolest rovná se poloviční bolest.

Fotogalerie: Výuka základů národního hospodářství v primě I

Datum konání: 15. 3. 2016

Přibližně deset let "vyučují" naši studenti vyššího gymnázia (z druhého či třetího ročníku) základy národního hospodářství na nižším gymnáziu. Dvojice popř. trojice "učitelek" a "učitelů" vede zpravidla dvě hodiny výuky. První hodina je více zaměřena na různé aktivity (hry, řešení problémů ve skupině apod.), pomocí nichž lektoři uvedou žáky do problematiky, ve druhé hodině formou rozhovoru se žáky a procvičováním probíranou látku vysvětlí a upevní.

Novější 1