Hlavní strana > O škole > Maturitní zkouška

Maturitní zkouška

Seznam fakult vysokých škol akceptujících výsledek zkoušky Matematika+

logo_certis[1].gifVe spolupráci s vysokými školami uveřejňuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání seznam fakult, které zohledňují výsledek nepovinné  zkoušky Matematika+ při přijímacím řízení, v rámci stipendijního programu či jiným způsobem.

Aktuální seznam ke dni 8.11.2017 naleznete ke stažení ve formě PDF.
V případě nových informací bude seznam pravidelně aktualizován.

Pro potvrzení akceptace zkoušky Matematika+ vysokou školou kontaktujte příslušná pracoviště jednotlivých fakult.

Publikováno: 5. ledna 2018

Přihlašování k maturitě JARO 2018

logo_certis[1].gifNové číslo Maturitního zpravodaje seznamuje žáky s organizací maturitní zkoušky ve školním roce 2017/2018, ale zejména obsahuje také důležité informace k přihlašování, které by maturantům neměly uniknout.

Odevzdání přihlášky a kontrola výpisu z přihlášky

Vyplněnou přihlášku žáci opatří aktuálním datem a potvrdí svým podpisem. Poté přihlášku předají řediteli školy nejpozději do 1. prosince 2017.

Pokud žádají o uzpůsobení podmínek, je nezbytné s přihláškou odevzdat i platné doporučení vystavené školským poradenským zařízením.

Ředitel školy zajistí zápis údajů z žákovských přihlášek do centrálního registru. Nejpozději 20. prosince 2017 obdrží žáci od třídního učitele či od ředitele školy výpis z přihlášky. Každý žák má povinnost podpisem stvrdit správnost údajů obsažených ve výpisu. Ve výpisu z přihlášky musí žák pečlivě zkontrolovat, zda jsou údaje z přihlášky uložené v centrálním systému a uvedené ve výpisu v souladu s přihláškou.

Maturitní zpravodaj č. 43/2017 (ve formátu pdf)

Publikováno: 1. prosince 2018

Určení maturitní předmětů profilové části maturitní zkoušky pro rok 2018

gympl.jpgŘeditel školy nejpozději sedm měsíců před konáním profilové části MZ  dle § 79 zákona č. 561/2004 Sb. a vyhlášky č. 177/2009 Sb. určuje pro profilovou část maturitní zkoušky ve školním roce 2017/2018 počet povinných zkoušek, maturitní předměty pro povinné a nepovinné zkoušky, formu a termíny maturitní zkoušky pro studijní obor 79 – 41 – K/41.

Text dokumentu (ve formátu pdf).

Publikováno: 4. října 2017

Orientační maturitní kalendář 2018

logo_certis[1].gifCermat zveřejnil maturitní kalendář 2018 (formát pdf).

Publikováno: 4. října 2017

Školní seznam literárních děl

gympl.jpgŘeditel školy schválil školní seznam literárních děl pro maturitu v roce 2018.

Publikováno: 28. září 2017

Tématické maturitní zpravodaje

logo_certis[1].gifCentrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo tematicky zaměřená číslo  Maturitního zpravodaje v letošním roce. Vydání s pořadovým číslem 40 je zaměřeno na maturitní zkoušku ve společné části z českého jazyka a literatury, jejíž dílčí zkouška konaná formou písemné práce se koná již 11. dubna 2017.

Další vydání s pořadovým číslem 41 je věnováno matematice a zpravodaj č. 42 cizím jazykům.

Publikováno: 17. dubna 2017