Měsíční plán akcí: listopad 2017
Výsledky Logické olympiády 2017
Seznam kandidátů pro volby do školské rady
Napsali nám a také o nás aneb sázení stromků
Bobřík informatiky: Začali jsme kategorií SENIOR
Bobřík informatiky: Nejvíc soutěžících máme v kategorii JUNIOR
Bobřík informatiky: Nejvíc úspěšných řešitelů máme v kategorii KADET
Den otevřených dveří - čtvrtek 16. listopadu 2017
Bobřík informatiky: Kategorie KADET a JUNIOR uzavřeny
Školní mléko: aktuality a alternativní dotované výrobky
Ranní probuzení na Šobrovce
Bobřík informatiky: I kategorie SENIOR je definitivně uzavřena
Vyhlášení voleb do školské rady
XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek
Výsledky EXCELENCE ZŠ 2017
Romance pro křídlovku
Internetová matematická olympiáda
Best In English
Přihlašování k maturitě JARO 2018
Měsíční plán akcí: prosinec 2017

Úvod > Statistika a finance > Praktické využití burzovních grafů

Praktické využití burzovních grafů

Burzovní grafy se užívají zejména pro zachycení změn burzovních obchodů. Lze je však využít k jiným účelům např. k zachycení vědeckých dat (např. změn teploty). Mohou být užity i netradičním způsobem, jak bude zřejmě z uvedených příkladů. Burzovní grafy mají vždy předepsán počet řad data a data musí být uspořádána ve správném pořadí. Zpravidla existují 4 podtypy:

1. Data pro graf: maximum-minimum-konec Graf: maximum-minimum-konec Maximum-minimum-konec: - vyžaduje 3 řady hodnot: maximum, minimum a konec, které je nutno zapsat v tomto pořadí. Vlastní značku má pouze řada konec.

2. Data pro graf: počátek-maximum-minimum-konec Graf: počátek-maximum-minimum-konec Počátek-maximum-minimum-konec: Tento typ grafu vyžaduje čtyři řady hodnot ve správném pořadí (počáteční, maximální, minimální a konečná hodnota). Říká se mu též "svíčkový graf". Rozšířená část spojnice zachycuje data mezi počátkem a koncem, přičemž barva výplně rozlišuje, zda počátek má menší hodnotu než konec či naopak.

3. Data pro graf: objem-maximum-minimum-konec Graf: objem-maximum-minimum-konec Objem-maximum-minimum-konec: Tento typ grafu vyžaduje čtyři řady hodnot ve správném pořadí (objem, maximální, minimální a konečná hodnota). Tento burzovní graf znázorňuje navíc objem prodeje, jinak je obdobou grafu: mamimum-minimum-konec. Graf užívá dvě osy hodnot: jednu pro sloupce znázorňující objem a druhou pro ceny na burze.

4. Objem-počátek-maximum-minimum-konec: - tento typ grafu vyžaduje pět řad hodnot ve správném pořadí (objem, počáteční, maximální, minimální a konečná hodnota). Podobně jako graf objem-maximum-minimum-konec užívá dvě osy hodnot. K tomuto typu grafu není připojen obrázek, protože předcházejející tři podtypy představují podtypy základní, tento podtyp je vlastně kombinací "svíčkového" grafu (druhý uvedený podtyp) a grafu objem-maximum-minimum-konec (třetí podtyp).