Měsíční plán akcí: duben 2024
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
The Way We Were
Jak proběhne poslední zvonění 2024
Měsíční plán akcí: květen 2024

Úvod > O škole > Aktuality > Subterra Cup

Subterra Cup

12.1.2024

Subterra Cup (ilustrační obrázek)Středoškolský florbalový pohár se koná již od sezony 2014/2015 a na českých školách patří k oblíbeným projektům. V sezoně 2020/2021 se i přes složitou epidemiologickou situaci podařilo středoškolský pohár propojit s titulárním partnerem - společností Subterra, a. s.. Český florbal a českou společnost Subterra nespojuje pouze Švédsko jako působiště této stavební společnosti a místo vzniku florbalu, ale také společné etické hodnoty, které jsou reprezentovány především udržitelným a společensky odpovědným přístupem ke svým činnostem.

Svým rozsahem je celý středoškolský pohár jednou z největších akcí svého druhu, jehož cílem není pouze odehrát sportovní utkání, ale poskytnout studentům velkou řadu zážitků spojených s reprezentací vlastní školy. 4 nejlepší družstva, která se během sezony musí probojovat skrze okresní, krajská a národní kola, poměří své síly v boji o titul před zraky diváků v rámci programu BigBoard Superfinále v kulisách největší sportovní areny v České republice. Tím to ale nekončí. Vítězné týmy svou výhrou získají také možnost nahlédnout pod pokličku vrcholové úrovně florbalu a zatrénovat si se zástupci české florbalové reprezentace pod vedením reprezentačních trenérů.

V minulé sezoně se do boj o O2 arenu zapojilo 751 týmů. Podrobné informace o turnaji a veškeré důležité údaje naleznete na webu www.subterracup.cz.

(zdroj: www.subterracup.cz)

Okresní kolo - Písek 12. ledna 2024 (chlapci)

V pátek 12. ledna 2024 od osmi hodin proběhlo okresní kolo v písecké obloukové hale za účasti šesti školních týmů.

Momentka z turnajeDo skupiny  A byly nalosovány týmy píseckého gymnázia, obchodní akademie i SOŠ a SOU Milevsko.

V "naší" skupině B byly kromě naší školy ještě střední zemědělská škola a střední průmyslová škola.

Ze skupiny A po výhrách na oběma soupeři postoupilo písecké gymnázium a s jednou výhrou také písecká obchodní akademie. Bez bodu skončila SOŠ a SOU Milevsko.

Náš tým nejprve těsně a až v závěru utkání prohrál s budoucími zemědělci 0:1. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti ještě lepšímu soupeři - SPŠ Písek. Výsledek 1:4 v náš neprospěch nás odsoudil k utkání se SOŠ a SOU o 5. a 6. místo. Vítězem skupiny se stala průmyslovka, která porazila zemědělku 4:0

V utkání nepostupujících se nám konečně podařilo zvítězit nad SOŠ a SOU 4:0. Obsadili jsme tak konečné 5. místo.

TABULKA PLAYOFF  A KONEČNÉ POŘADÍ OK

# TÝM ZÁPASŮ VÝHER REMÍZ PROHER BODŮ POSTUPUJÍCÍ
1 SPŠ a VOŠ Písek 2 2 0 0 6
2 Gymnázium, Písek, Komenského 89 2 1 0 1 3
3 Střední zemědělská škola, Písek, Čelakovského 200 2 1 0 1 3
4 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Písek, Čelakovského 200 2 0 0 2 0

Soupiska našeho týmu:

Michal Bejšák, Matyáš Hrych, Jakub Trkovský (všichni tercie), Pavel Pištěk (3.A), Marek Černý, Prokop Hemmer a Adam Řehoř (všichni 4.A).

Vedoucím týmu je Mgr. Karel Dvořák (autor fotografií)

Náš tým

Děkujeme našemu týmu za reprezentaci školy a blahopřejeme píseckým průmyslovákům k postupu do krajského kola.

Okresní kolo dívek se mělo původně konat v pondělí 15. ledna 2024, bylo však přeloženo. I on něm vás budeme samozřejmě informovat.

Florbal