Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
GISDay 2019
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Beseda o studiu pedagogiky volného času - pohled naší žákyně

Beseda o studiu pedagogiky volného času - pohled naší žákyně

9.3.2018

Budova Teologické fakulty JČU v Českých BudějovicíchUž brzy nastane den, kdy se my, letošní třeťáci a kvintáni, budeme muset se skálopevnou platností rozhodnout, kam naše cesty budou směřovat po dokončení gymnázia. Někteří ze středoškolských lavic přesídlí na operační sály, jiní budou mít pod palcem úspěšnou firmu, další se blýsknou pod září reflektorů v budovách koncertních sálů či zaplní vernisáž svými obrazy. Možná jsou mezi námi slibní politici, skvělí právníci, nadaní zpěváci, herci. Jelikož možností je opravdu mnoho, ale času poněkud ubývá, je třeba nepoddávat se stresu a pohlížet na situaci s klidnou myslí, protože ať už si zvolíme cokoli, toto rozhodnutí významně ovlivní podobu naší budoucnosti. Této skutečnosti jsou si samozřejmě plně vědomi i naši učitelé, kteří nám chtěli vyjít vstříc a prostřednictvím zorganizování besedy studentů z Jihočeské univerzity České Budějovice, nám umožnili vytvořit si obrázek o jedné z mnoha alternativ, které v tuto chvíli přicházejí v úvahu. V pátek 9. 3. k nám tedy zavítala naše bývala studentka Aneta Vratislavská, jež společně se svým kamarádem Michalem Urbanem studuje na fakultě v Českých Budějovicích pedagogiku volného času. Přestože pro ně tato zkušenost byla nová, svých rolí se zhostili bravurně. Nejenže nám dokázali detailně vysvětlit průběh studia či vyvrátit mýty kolující o teologické fakultě, pod niž jejich obor spadá, ale také poměrně přesně nastínili přátelskou a rodinnou atmosféru, která dle jejich slov zaplňuje každičký kout fakulty. Přestože si myslím, že včasné uvažování o vhodném výběru vysoké školy, kterému předchází umění stanovovat si své cíle a naslouchání vlastním ambicím, je obrovsky důležité, první krůček, pro mnohé z nás možná mírně děsivý krok, který musíme překonat na své cestě k úspěšnému pokračování ve studiu, je zvládnout maturitu!

O besedě jsme vás informovali v tomto článku.