fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
28
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
Exkurze do zoo a botanické zahrady
29
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
30
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
31
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
Soutěž Skirmish
1
Měsíční plán akcí: červen 2024
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Absolventi > Profily studentů a absolventů

Profily studentů a absolventů

Zde budeme uvádět profily studentů a absolventů naší školy, kteří dosáhli pozoruhodných výsledků ve vědomostních či sportovních soutěží nebo se věnují některým zajímavým zálibám a byli v nich mimořádně úspěšní. Uvedeme zde postupně jednak aktualizované verze profilů, které vznikly v roce 2009, a jednak profily zcela nové.


ing. Zuzana KálalováJako první uvádíme profil naší absolventky, který vznikl již v roce 2009. Samozřejmě, že sedm let se na něm "podepsalo" (např. obchodní zákoník byl mezitím zrušen a nahrazen zcela novým předpisem). Profil uvedeme nezměněný, pouze doplněný o nové profilové foto a jednu zcela novou otázku:

Zuzana Kálalová: Samuelsona ani Obchodní zákoník si před spaním nečtu

Ing. Zuzana Kálalová studovala na naší škole čtyřleté gymnázium v letech 2004 až 2008. Po maturitě byla přijata na Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde studovala na Podnikohospodářské fakultě. Učitelé na ni vzpomínají jako na všestranně nadanou studentku, která se sama příliš neprosazovala, byla-li však vyzvána k nějaké aktivitě (např. k účasti na soutěži či olympiádě), mohli se na ni už plně spolehnout. V kolektivu spolužáků působila dojmem příjemné, usměvavé a přitom nenápadné, až skoro uzavřené dívky, která se však díky svým schopnostem a přátelské povaze dokázala prosadit a byla vždy v centru dění ve třídě ... (celý profil)


Michaela a Kamila BlažkovyV roce 2016 jsme připravili i zcela nový profil, který věnujeme sestrám Blažkových. Otázky kladla tentokrát především Aneta Haškovcová (ve šk. r. 2016/17 studentka 2.A).

Michaela a Kamila Blažkovy: Když se sejde talent s pílí 

Michaela absolvovala naši školu ve třídě oktáva (2008 - 2016) a mladší sestra Kamila navštěvuje ve školním roce 2016/17 kvartu šestiletého gymnázia. Michaela chodila do naší poslední oktávy, Kamila naopak zahájila studium v naší první primě studia šestiletého. Michaelu vám představíme článkem, který připravila Ivana Švábová pro Milevské noviny. Kamila teprve u nás studuje, věříme, že se k ní ještě za čas vrátíme.

Položili jsme sestrám několik otázek.  Pro pochopení souvislostí je si třeba uvědomit, že rozhovor vznikal postupně v průběhu skoro celého roku 2016, takže některé informace nejsou již přesně aktuální. Důvod je, že chceme zachovat autentickou podobu ... (celý profil)


Eliška a Petr PavlovcoviProfil sourozenců Pavlovcových z Oslova vznikl na začátku roku 2017..

Sourozenci Eliška a Petr Pavlovcovi: Často to mezi námi bylo na ostří nože, ale nikdy ani jednoho nenapadlo, že bychom se jako taneční pár rozpadli

Eliška Pavlovcová v současné době navštěvuje sekundu šestiletého studia. Petr Pavlovec studuje poslední ročník čtyřletého studia ve třídě 4.A. Z vyučovacích předmětů oba baví především biologie, ve které za naši školu i soutěžili. S přírodou je spojena i většina zálib obou sourozenců. Jejich hlavní mimoškolní aktivitou je však taneční sport, kterému se společně věnují již jedenáctým rokem v současné době v Taneční škole Atak Tábor. Poprvé se představili našim učitelům, žákům a studentům i další veřejnosti spojené s naší školou na školní akademii konané u příležitosti 60. výročí naší školy. Petr tehdy byl čerstvým prvákem a Eliška ještě chodila do základní školy. (celý profil)


Zatím posledním je rozhovor se zpěvačkou skupiny The Needs.

Anna Pintová

Anna Pintová: Zpívat v kapele, ve které si skládáme vlastní písničky, mě naplňuje

Anna v současné době studuje čtyřleté gymnázium ve třídě 3.A. Dosahuje velmi dobrých studijních výsledků. Školu reprezentovala především v biologii. Na své okolí působí jako usměvavá temperamentní mladá dívka. Navenek je typický extrovert. Žije v malé vesnici Blehov, která je částí obce Zhoř. Její bratr Jan Pinta studoval v naší poslední oktávě v letech 2008 až 2016.

Jejím hlavním zájem je hudba a především sólový zpěv. Mezi její dosavadní úspěchy patří 1. místo při udílení hudebních a talentových cen v Milevsku Grammy 2014, kdy se stala zpěvačkou roku.  Její kapela The Needs, ač tehdy teprve začínající, skončila ve své kategorii druhá. Tehdy řekla redaktorce Píseckého deníku Kláře Černé (mimochodem také naší absolventce) mj.: "Zpěvu se věnuji už dlouho. Nejprve jsem zpívala na zábavách v The Gentleman s Járou Kašparem, který mi dal příležitost hrát od dvanácti třinácti let. Pak jsem byla v jeho kapele Jedemetam a nyní jsem v The Needs, kde skládáme vlastní písničky. To mě naplňuje."

Od té doby uplynulo nejen v řece Otavě hodně vody, Anička mezitím téměř dospěla, ale ji i její kapele se daří stále. O tom všem si přečtete více v našem rozhovoru, který opět připravili společně Aneta Haškovcová (2.A) s ing. Jiřím Školníkem. (Foto: Martin Pelich) (celý profil)


Připravujeme:

V současné době pracujeme na profilu letošní sportovně založené maturantky.

Žaneta Maťhová: K tenisu potřebuji spíše rychlost, ale já jsem především vytrvalec

Žaneta Maťhová

Milevská rodačka studuje na naší škole v současné době maturitní ročník čtyřletého studia. Na nové spolužáky či učitele působí dojmem sympatické, skromné, tiché, skoro až uzavřené dívky. Její přátelé a lidé, kteří si získali její důvěru, však dobře vědí, že ve skutečnosti je přátelská, společenská a příjemně hovorná. Pokud se ovšem zapojí do nějaké činnosti, která  je alespoň trochu spojena se sportem či pohybovou aktivitou vůbec, je Žaneta rázem "polita živou vodou". Ani v tuto chvíli Žaneta neoplývá velkým temperamentem, vyznačuje se spíše obratností a hlavně vytrvalostí. Žaneta se sportu a tělocvičným aktivitám věnuje už od předškolních let. V dětství se věnovala sokolské všestrannosti v milevském Sokole, v šesti letech začala s tenisem. V  tenisu již dospěla do kategorie žen. V současné době hraje tenis na vrcholové úrovni v oddílu Tenis Tábor. Mezi její největší úspěchy z poslední doby patří zejména třetí místo ve čtyřhře žen na Mistrovství ČR v Ostravě. Svůj úspěch z léta roku 2016 na otevřených dvorcích zopakovala i na podzim na halovém MČR žen v Milovicích, kde byla rovněž třetí ve čtyřhře. 
Naši školu po všechny čtyři roky svého studia reprezentovala ve středoškolském atletickém poháru Corny, kde soutěžila ve skoku do výšky a v bězích na 400 či 800 m. Za školu hrála florbal a účastnila se i konverzačních soutěží v německém jazyce. Jako svoji hlavní přednost uvádí právem vytrvalost, tu v bězích na 400 nebo 800 m ještě ukázat nemohla, na to potřebuje tratě delší. Výborné vytrvalecké schopnosti prokázala v poslední době v soutěži Night Run v Českých Budějovicích, kde byla nejlepší ve své kategorii a předběhla např. i triatlonistky. Vytrvalost ji charakterizuje nejen ve sportu, ale i v celém jejím životě. Přes velké časové nároky, které na ni klade vrcholový sport, měla zatím skoro v každém pololetí prospěch s vyznamenáním. Ve škole jí jdou a také baví nejvíce cizí jazyky.  
 

Jakub Csanda a Václav Homola

Jiří Školník: Jak už jsem napsal v úvodu, vždy jsem vás vnímal jako nerozlučnou dvojici spolužáků a kamarádů. Protože jsem se osobně s Jakub Csanda.vámi setkával mnohem více až jako váš třídní než předtím, kdy jsem vás učil pouze jednu hodinu týdně, docela by mě zajímalo, jak vaše přátelství vzniklo.

Václav HomolaJakub: Budu odpovídat s rezervou, v mém měřítku je to velice dávno :-) Myslím, že poprvé jsme se s Václavem potkali (jak jinak) na fotbale, tuším ve 4. třídě základní školy na turnaji na malé umělce v Milevsku. Avšak tam se z nás kamarádi ještě nestali a ta "nerozlučná dvojka", jak jste nás vnímal, se podle mého zformovala až v prváku, možná ty prázdniny před ním. Asi tomu bylo tak, že jsme měli hodně podobných zájmů a chodili jsme spolu jak na fotbal, tak do školy.

Václav: Ano, také bych se přikláněl k tomu prváku, jak jsme si spolu na začátku prváku sedli, tak potom už nebylo o čem. A kdy jsme se prvně viděli, asi to bude, jak píše Jakub, já si to opravdu moc nepamatuji, je to velmi dávno.

Pozn. JŠ: Rozhovoru ponechávám maximální autenticitu, třebaže  netajím fakt, že na písemně položené otázky se odpovídá písemně, takže jsem ponechal ten prvák místo správné kvinty. Byl jsem totiž třídním učitelem třídy jak čtyřletého tak i vyššího stupně osmiletého studia současně. Oba mladí pánové zřejmě až tolik kontinuitu svého studia nevnímali, že ročníky si pro sebe číslovali podle svých spolužáků čtyřletého studia.

  

Denisa FořtováDalší profil teprve připravujeme. Je věnován studentce loňské 4.A (2012 - 2016).

Denisa Fořtová

Denisa Fořtová je sympatická, temperamentní a usměvavá studentka posledního ročníku čtyřletého studia. Kdo by ji znal ve škole jen tak zhruba do poloviny třetího ročníku, asi by ji charakterizoval jako vcelku nevýraznou, spíše průměrnou žákyni. S blížícím se koncem studia Denisa, jak se říká, "si začala jít za svým" a přípravě na školu věnovala mnohem větší pílí, s cílem co nejlépe se připravit na maturitu a přijímací zkoušky na vysokou školu. V učení dosahuje velmi dobrých výsledků skoro ve všech předmětech, snad jen fyzika a další přírodovědné předměty nejsou právě její doménou. Výjimkou je matematika, ve které naši školu několikrát reprezentovala, zajímá se i o práci s výpočetní technikou a pozoruhodného výsledku dosáhla v soutěži Bobřík informatiky. Denisa má dobré předpoklady pro studium jazyků, zejména německého, ve kterém soutěžila v konverzaci. Jejím hlavním zájmem je sport - gymnastika i atletika a pohyb vůbec. Své pohybové nadání uplatňuje i ve výrazovém tanci, kterému se věnuje v taneční skupině EFK. (pokr. připravujeme)