Krajské kolo Ekonomické olympiády je za námi
Ani Bobřík informatiky nás neohlodal
Aktualizace webových stránek v lednu 2020
Vyhlášení kritérií přijímacího řízení pro přijetí ke studiu ve školním roce 2020/21
Měsíční přehled akci: únor 2020
Ohlédnutí do historie
Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo
Den otevřených dveří 13. února 2020
Napsali (nejen) o nás: Kdo jsou nejlepší češtináři v okrese?
Tisková zpráva: Maturitní plesy za námi...
Měsíční přehled akcí: březen

Hlavní strana > O škole > Projekty

Základní informace o projektu

Název projektu: Obnova vybavení multimediální učebny

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0010321
Název výzvy: 2. výzva MAS Střední Povltaví – IROP – Zlepšení kvality vzdělávání 1
Celkové náklady projektu: 1 438 198,75 Kč
Celkové způsobilé výdaje projektu: 1 389 798,75 Kč
Výše dotace: 1 320 308,81 Kč
Zahájení fyzické realizace projektu: 10. 6. 2016
Předpokládané ukončení fyzické realizace projektu: 31. 8. 2020

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění výuky informatiky a přírodních věd spolu se zvýšením motivace žáků předměty těchto zaměření dále studovat. To bude zajištěno skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukcí multimediální učebny, která slouží k výuce informatiky a přírodních věd. Vybavení pořizované v rámci projektu výuku zkvalitní a významně pozvedne motivaci žáků ke studiu klíčových kompetencí, které jsou reálně uplatnitelné v jejich budoucím profesním životě.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace výuky informatiky a přírodních věd vč. zapojení nových výukových metod,
  • zkvalitnění vzdělávacího procesu na škole,
  • zvýšení využívání moderních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o informatiku a přírodní vědy,
  • příprava žáků na studium na středních a vysokých školách,
  • zkvalitnění přípravy žáků v oblasti informatiky a přírodních věd pro případné další studium na přírodovědně či technicky zaměřených školách v České republice,
  • vštípení základních znalostí a dovedností, které žáci upotřebí v návazném studiu, popřípadě při výkonu zaměstnání,
  • zlepšení uplatnitelnosti žáků na trhu práce,
  • zajištění kroužku programování.

Mezi hlavní aktivity projektu bude patřit modernizace multimediální učebny skrze pořízení nového multimediálního vybavení ke zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu Milevsko. Dále pak dojde k stavebním úpravám učebny.

Projekt Obnova vybavení multimediální učebny je spolufinancován Evropskou unií.

image001.png

Publikováno: 30.8.2019

Základní informace o projektu

„Přírodovědná laboratoř“

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ byl předložen v rámci 33. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu „Infrastruktura středních a vyšších odborných škol (SVL)“ v prioritní ose 06.2: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů.

Projektu, jehož celkové náklady činí 3 053 130,69 Kč, z toho způsobilé náklady 2 981 740, 69 Kč, byla přiznána dotace ve výši 85 % způsobilých výdajů, tj. 2 534 479,58 Kč.

Fyzická realizace projektu byla Gymnáziem, Milevsko zahájena dne 22. 9. 2014 s cílem dokončit projekt nejpozději do konce srpna roku 2018.

Předmětem projektu je zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře vč. zajištění konektivity a zajištění bezbariérovosti objektu. Projekt tak řeší problém nedostatečných podmínek pro vyučování a vybavenosti gymnázia pro výuku přírodních věd (zejména biologie). Stávající učebna je zastaralá, rozvody plynu, vody a elektřiny neodpovídají požadavkům výuky, učebna je nevhodně osvětlená, zcela chybí moderní pomůcky a také pomůcky, které by umožňovaly interaktivní výuku. Vnitřní konektivita školy rovněž nedosahuje takových výsledků, které by byly srovnatelné s jinými školami v Evropě.

Hlavním cílem projektu je tedy zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře. Vzdělávání na gymnáziu bude též zkvalitněno díky zajištění vnitřní konektivity dle standardu daného výzvou č. 33 Integrovaného regionálního operačního programu. Vybavení pořizované v rámci projektu výuku zkvalitní a významně pozvedne motivaci studentů ke studiu klíčových kompetencí, které jsou reálně uplatnitelné v jejich budoucím profesním životě.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace výuky přírodních věd zaměřená na praktickou stránku,
  • zvýšení využívání moderních digitálních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o studium přírodních věd na gymnáziu,
  • zkvalitnění přípravy studentů v oblasti přírodních věd pro případné další studium na vyšší odborné či vysoké škole,
  • vytvoření synergie s jinými dokončenými projekty financovanými z EU,
  • zvýšení prevence sociálně patologických jevů,
  • zlepšení uplatnitelnosti studentů na trhu práce,
  • zlepšení image školy a zvýšení poptávky po studiu na škole,
  • optimalizace výuky v návaznosti na potřeby trhu práce prostřednictvím spolupráce s Městem Milevsko,
  • zvýšení motivace ke studiu přírodovědných oborů u žáků základních škol prostřednictvím spolupráce se čtyřmi základními školami a dále jednou SŠ,
  • zkvalitnění venkovního prostředí areálu prostřednictvím výsadby zeleně,
  • zajištění bezbariérovosti,
  • zajištění a zlepšení vnitřní konektivity školy.

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ je spolufinancován Evropskou unií.

Publikováno 30.8.2017

Starší projekty jsou dočasně umístěny na starších stránkách školy: gymnazium1.milevsko.cz/o_skole/projekty_opvk/