Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Prodloužení omezení provozu školy
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
30
Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Prodloužení omezení provozu školy
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
31
Aktualizace školních webových stránek v březnu 2021
Prodloužení omezení provozu školy
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost byla velmi úspěšná
1
Prodloužení omezení provozu školy
Měsíční plán akcí: duben 2021
2
Prodloužení omezení provozu školy
3
Prodloužení omezení provozu školy
4
Prodloužení omezení provozu školy
5
Prodloužení omezení provozu školy
6
Prodloužení omezení provozu školy
K přijímačkám: povinnost testování a omlouvání z řádného termínu
7
Prodloužení omezení provozu školy
8
Prodloužení omezení provozu školy
Závěrečná konference Pražského studentského summitu
9
Prodloužení omezení provozu školy
10
Prodloužení omezení provozu školy
11
Prodloužení omezení provozu školy
12
Informace k provozu školy od 12. dubna 2021 (až do odvolání)
13
Materiál MŠMT ze dne 13.4.2021: Ochrana zdraví ...
14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Distanční výuka pokračuje i po 26. 4. 2021 - přehled opatření
27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Žáci > Absolventi > Profily studentů a absolventů > Kateřina Kouklová

Profil Kateřiny Kouklové vznikal v únoru a březnu 2020.

Kateřina Kouklová

Kateřina Kouklová: Miluju ten pocit, když vidím lidi jak se baví a užívají si to s námi

Kateřina Kouklová ve školním roce 2019/20 studuje šestileté gymnázium ve třídě tercie. Dosahuje velmi dobrých studijních výsledků. Školu reprezentovala především v recitaci a v atletice. Na své okolí působí jako usměvavá temperamentní mladá dívka. Navenek je typický extrovert. Jak se v rozhovoru dočtete, věnuje se i ochotnickému divadlu.

Jejím hlavním zájem je hudba a především sólový zpěv. V současně době zpívá ve skupině Fusky Dus, ve které vystřídala Anetu Haškovcovou, která rovněž studovala na naší škole. Protože ještě jeden člen studoval u nás před svým přestupem na jinou školu, označuji tuto skupinu s trochou nadsázky jako naši "školní" kapelu.

Oslovil jsem (JŠ) Kateřinu se žádostí o rozhovor. Na pomoc s kladením otázek jsem si tentokrát vzal Janu Kortanovou ze sexty (JK).

(Fotografie jsou z archívu Kateřiny Kouklové)


JŠ: Jak jsi dostala ke zpívání? Máš nějakou průpravu?

Od nějaké 3. třídy na základní škole jsem chodila do sboru 1. ZŠ Milevsko a do Milevského dětského sboru, kde jsem zpívala šest let. Jsem takzvaný samouk, takže základy zpěvu mi dala paní sbormistryně ze sboru a jinak se učím sama, tudíž žádné hodiny zpěvu jsem neabsolvovala

received_781003215710174.jpeg

JK: Máš stále při koncertech trému nebo, už jsi to spíše užíváš a nebojíš se?

Já osobně nejsem trémista, což je pro frontmana kapely docela důležitá vlastnost. jediný koncert na kterém jsem měla trému, byl koncert, který mě čekal 14 dní po tom, co jsem do kapely přišla. Samozřejmě byl ve mě občas malý pocit nejistoty, ale to spíš z toho, abych to nepokazila. Ten je teď většinou pryč a spíš si užívám chvíle na stagi a miluju ten kontakt s lidmi a tu atmosféru živé muziky.

JK: Kterou  písničku zpíváš nejraději? A proč?

Tohle je velmi těžká otázka. Mám ráda všechny písničky, ale tak je samozřejmé, že starší písničky jsou ohranější, tudíž už nejsou úplně mezi nejoblíbenějšími, ale to tak bývá. Mohla bych tady vyjmenovat dobrých deset písniček, co mě baví a ráda je zpívám. Jednou ze tří nejoblíbenějších je písnička “Přátelství nebo láska”. Sice je stará už dobré tři roky, ale můžu si dovolit říct, že je naše nejznámější. Má rychle zapamatovatelný refrén a vidět lidi, jak si to se mnou zpívají, je skvělý pocit. Další moje oblíbená je určitě písnička “Tolikrát” na kterou máme natočený i klip na našem yt kanálu FuskyDus (kde si můžete poslechnou i další dvě nově vydané písničky). Tou poslední nejoblíbenější jsou vlastně všechny ostatní nové písničky, které dolaďujeme

JK: Jak často trénujete? Popřípadě, jak dlouho trvá obvyklá zkouška?

Trénujeme cca jednou týdně, protože jsme každý na jiné škole a není lehké se domluvit. Vždy to domlouváme den dopředu, protože kdybychom si dali stanovený den, myslím si, že by to nefungovalo. Většinou to stejně padne na víkend, protože bubeník Vojta je na intru a kytarista Denis na vysoké škole v Českých Budějovicích, takže to jinak nejde. Doba zkoušky je velice individuální, protože pokud je to zkouška před koncertem, většinou to bývá generálka, kde si přejedeme všechny písničky z playlistu, což trvá většinou jednu až dvě hodinky. Pokud jde o normální zkoušku, můžou to být klidně tři i čtyři hodiny, protože zkoušíme nové věci a nekoukáme na čas. Muzika nás baví a baví nás se v ní zlepšovat, proto každý trénujeme individuálně každou volnou chvíli. 

JŠ: Jaké máte s kapelou další plány?

Jak to říct. My s kapelou moc neplánujeme, zní divně, ale je to tak. Snažíme se žít přítomností, ale samozřejmě máme nějaké sny, které bychom si přáli, aby se uskutečnily. Ale jestli plány myslíte koncerty, tak jsme teď na jaro a na léto měli spoustu domluvených koncertů. Ale protože je v České Republice situace taková, jaká je, tak se bohužel spoustu koncertů zrušila, nebo přesunula na příští rok, což nás mrzí, ale alespoň máme čas dolaďovat a vymýšlet další písničky, které si budete moci na koncertech poslechnout.

Muzika nás baví a baví nás se v ní zlepšovat, proto každý trénujeme individuálně každou volnou chvíli. 

Všichni se respektujeme navzájem a nikdy se ničí nápad nebo připomínka nezamete pod koberec.

KateřinaJK: Na jakém koncertě by sis přála s kapelou vystoupit?

Asi jako každá kapela bychom si chtěli zahrát na nějakém velkém festivalu před spoustou lidí. Určitý koncert asi nemám, ale miluju ten pocit, když vidím lidi jak se baví a užívají si to s námi. Ať je to malá zábava, nebo větší koncert. Všude kde jsme hráli, to bylo skvělé a těším se na další koncerty a města.

Z recitační soutěže v Českém Krumlově: V čem jsi reprezentovala naši školu? Co tě ještě baví?

Milevské gymnázium jsem reprezentovala myslím třikrát v recitační soutěži v Písku, odkud jsem se tehdy dostala i do krajského kola do Českého Krumlova. S paní učitelkou Plavcovou jsme se spolužačkami ze třídy a o rok staršími děvčaty od mojí primy objížděly sportovní soutěže, jako např. Pohár rozhlasu, kde jsme jednou vyhrály a tím jsme se také dostaly do krajského kola do Tábora.

Baví mě samozřejmě zpěv (kromě kapely FuskyDus i v kapele GangstaSka), sport, ale věnuji se také hraní v ochotnickém spolku Fikar v Nadějkově. 

JŠ: A na závěr trochu (ne)vážně. Jaké je to být sama v kapele mezi samými kluky? Jak si zjednáváš respekt?

Tak samozřejmě je to někdy obtížné, ale s klukama máme skvělé přátelské vztahy a všichni si rozumíme. 

Všichni se respektujeme navzájem a nikdy se ničí nápad nebo připomínka nezamete pod koberec. Být jediná holka v klučičí bandě, není nic špatného a nejsou tam ani žádné nevýhody. Samozřejmě že padají vtípky, ale tak sranda musí být. Je to hlavně o tom, aby si lidi sedli a naslouchali si. Jsem ráda, že nám  to klape a snad ještě dlouho bude.

Fusky Dus

Kateřino, děkujeme za rozhovor a tobě i kapele přejeme hodně úspěšných písniček a vystoupení.