Měsíční plán akcí: duben 2024
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
The Way We Were
Jak proběhne poslední zvonění 2024

Úvod > O škole > Aktuality > Branná soutěž

Branná soutěž

3.10.2023

V Městském sportovní areálu v Písku se dne 3. října 2023 konala branná soutěž za účasti naší školy.

Branná soutěžStudenti třinácti středních škol z Písecka a Strakonicka prověřili nejen svou fyzickou zdatnost, ale i znalosti z oblasti zdravovědy, bezpečnosti, kyberbezpečnosti, požární prevence nebo topografie.

Brannou soutěž připravila Jednota Československé obce legionářské Písek a 1. ETALON, z. s., za podpory města Písek, KVV České Budějovice, 42. mechanizovaného praporu Tábor, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice, HZS územního oboru Písek, PČR územního odboru Písek, Sboru dobrovolných hasičů Písek, Oblastního spolku ČČK Písek a řady dalších.

O soutěži nám napsaly svůj příspěvek Adéla Matějková a Aneta Petříková.

Dne 3. 10. 2023 se družstvo terciánů poprvé zúčastnilo branných závodů pro střední školy v Písku. Tentokrát jsme však nesoutěžili společně v jednom týmu. Soutěžící měli za úkol oběhnout jedno atletické kolo a podle pořadí byli rozřazeni do týmů. Záměrem tohoto rozřazení bylo naučit studenty komunikovat v okruhu neznámých lidí.

Konkurencí pro naše zástupce byly například Střední zdravotnická škola Písek, Trivis - Střední Škola Veřejnoprávní Vodňany, Obchodní akademie Písek, Střední zemědělská škola Písek.

Naší školu zastupovali: Matyáš Hrych, Aneta Petříková, Adéla Matějková, Marcel Trkovský, Michal Bejšák a David Polanecký z 2.A.

Až při vyhlášení náš tým zjistil, že je v určité nevýhodě. Podmínkou vstupu do soutěže byly dva týmy, ale naše škola složila pouze jeden. Každý ze zástupců školy sbíral body, které byly sečteny za jednotlivé školy, nás však bylo o polovinu méně než soutěžících z  ostatních škol. Proto se pro nás tento závod nesl v duchu Coubertinovy myšlenky: NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZÚČASTNIT SE.

Přesto si naši zástupci zasloužili odměnu a to návštěvu McDonald's ????