fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky 2024/2025
Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/25
1
Měsíční plán akcí: únor 2024
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15
O nonartificiální hudbě s Milanem Parnahajem letos již podruhé
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Branná soutěž

Branná soutěžDatum konání:
3.10.2023

V Městském sportovní areálu v Písku se dne 3. října 2023 konala branná soutěž za účasti naší školy.

Branná soutěžStudenti třinácti středních škol z Písecka a Strakonicka prověřili nejen svou fyzickou zdatnost, ale i znalosti z oblasti zdravovědy, bezpečnosti, kyberbezpečnosti, požární prevence nebo topografie.

Brannou soutěž připravila Jednota Československé obce legionářské Písek a 1. ETALON, z. s., za podpory města Písek, KVV České Budějovice, 42. mechanizovaného praporu Tábor, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice, HZS územního oboru Písek, PČR územního odboru Písek, Sboru dobrovolných hasičů Písek, Oblastního spolku ČČK Písek a řady dalších.

O soutěži nám napsaly svůj příspěvek Adéla Matějková a Aneta Petříková.

Dne 3. 10. 2023 se družstvo terciánů poprvé zúčastnilo branných závodů pro střední školy v Písku. Tentokrát jsme však nesoutěžili společně v jednom týmu. Soutěžící měli za úkol oběhnout jedno atletické kolo a podle pořadí byli rozřazeni do týmů. Záměrem tohoto rozřazení bylo naučit studenty komunikovat v okruhu neznámých lidí. 

Konkurencí pro naše zástupce byly například Střední zdravotnická škola Písek, Trivis - Střední Škola Veřejnoprávní Vodňany, Obchodní akademie Písek, Střední zemědělská škola Písek. 

Naší školu zastupovali: Matyáš Hrych, Aneta Petříková, Adéla Matějková, Marcel Trkovský, Michal Bejšák a David Polanecký z 2.A.

Až při vyhlášení náš tým zjistil, že je v určité nevýhodě. Podmínkou vstupu do soutěže byly dva týmy, ale naše škola složila pouze jeden. Každý ze zástupců školy sbíral body, které byly sečteny za jednotlivé školy, nás však bylo o polovinu méně než soutěžících z  ostatních škol. Proto se pro nás tento závod nesl v duchu Coubertinovy myšlenky: NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZÚČASTNIT SE.

Přesto si naši zástupci zasloužili odměnu a to návštěvu McDonald's ????