Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Měsíční plán akcí: listopad 2021
MŠMT: aktuální informace pro školy a školská zařízení s účinností od 25. 10. a 1.11. 11
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12
Leták: Kdo o čem rozhoduje ve školách v době COVID-19
13 14
15
Bobřík informatiky: výsledky kategorie SENIOR
16
Bobřík informatiky: výsledky kategorie JUNIOR
17 18
Den otevřených dveří 18. listopadu 2021
19 20 21
22
Testování na covid-19 ve dnech 22. a 29.11.2021
23
Třídní schůzky rodičů 23.11.2021
Užasňákovi hráli pIšQworky online
24 25 26 27 28
29 30 1
Základní informace o maturitě 2022 (z webu Cermatu v přizpůsobení pro naši školu)
Přihlašování k maturitě JARO 2021/22
2 3 4 5
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Napsali (i) o nás: Dětský den s Armádou ve znamení sportu ...

Napsali (i) o nás: Dětský den s Armádou ve znamení sportu ...Datum konání:
24.5.2019

Dvě šestičlenná družstva z naší školy (prima a sekunda) se v pátek 24. května 2019 zúčastnila krajského kola branného závodu v Českých budějovicích. Krajské vojenské velitelství na svém webu http://www.kvvcb.army.cz/ uvádí:

Dětský den s Armádou ve znamení sportu, vojenské techniky ale i vojenské muziky

24. – 25. května 2019 – byli to dva májové slunečné dny plné zábavy, hudby, soutěží, sportu, atrakcí pro děti i dospělé, ale i vojáků a vojenské techniky, které přilákali téměř 15 000 jihočechů na Výstaviště v Českých Budějovicích.

Pandury z TáboraHejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská v doprovodu plukovníka Urbana a velitelů útvarů...Vše začalo již v pátek kolem šesté hodiny ranní, když bránou Výstaviště projela vojenská technika. Pandury mechanizovaného praporu z Tábora dorazili jako první. A pak už to jelo jak na vojenské přehlídce. Strakoničtí „rakeťáci“ přivezli raketový systém RBS 70, prapor z Jindřichova Hradce zase Iveco, ruční zbraně a vše co patří odstřelovačům, ženisti z Bechyně stavební a pyrotechnické stroje. Nakonec dorazili vojenští policajti pochlubit se, mimo jiné techniky, také novou motorkou BMW 1200 GS. Nad tím vším se nad Výstavištěm otáčel největší kousek radiolokátor ST-68U CZ. To už se plocha před pavilonem B4 zaplnila dětmi z jihočeských základních škol, které dorazili změřit síly v branné soutěži ředitele Krajského vojenského velitelství, kterou plukovník Alois Urban vyhlašuje už třetím rokem pod názvem „Zvedneme děti od počítačů!“ „Připravili jsme pro ně 17 disciplín s brannou tématikou, které je prověří jak po stránce fyzické tak vědomostní. Soutěžit budou šestičlenná družstva, takže se projeví i jejich schopnost spolupracovat“, řekl praporčík Daňhel, který je autorem letošního modelu soutěže. A protože při takto náročné soutěži pořádně vyhládne, přišel k duhu gulášek, který byl připraven po skončení závodu. Další překvapení na soutěžící čekalo ve chvíli vyhlašování výsledků. Vítězům předala oceněníla medaile hejtmanka Jihočeského kraje paní Ivana Stráská. Přijela se na ně podívat a pozdravit je za doprovodu členů Bezpečnostní rady kraje a velitelů všech vojenských útvarů, vystavujících zde techniku. A jak to dopadlo?

Na třetím místě „Dubínci“ ze ZŠ E. Beneše v Písku, druhé místo „Křemešťáci“ ze ZŠ Křemže a vítězství patřilo ZŠ Veselí nad Lužnicí a družstvu „Rota E“. Blahopřejeme.

Leh a sedV sobotu počasí nezklamalo a tak se už od devíti hodin, kdy se opět otevřeli brány Výstaviště, trousili první návštěvníci zvědaví co že to Armáda přivezla ukázat. Oproti pátku dorazili navíc stánky Vojenských lesů a statků a Vojenské zdravotní pojišťovny. ASC Dukla Praha přivezla veslařský a střelecký trenažér a protože k správné výstavě techniky patří i ta historická, dorazili i čtyři kousky z druhé světové války. Vrcholem sobotního dne pak bylo určitě vystoupení Big Bandu Ústřední hudby AČR, která v Budějovicích zahrála po bezmála patnácti letech. „Výstaviště nám poskytuje jedinečný prostor pro konání takovéto akce a my se musíme vynasnažit abychom tuto vstřícnost ocenili v příštím roce nabídkou něčeho nového a pro návštěvníky atraktivního“ řekl ředitel Krajského vojenského velitelství plukovník Alois Urban.

Jízda na raftuP.S.: Nic z toho bych tu nemohl napsat, protože by se nic nekonalo, nebýt lidí, kteří to všechno vymysleli a pomohli zorganizovat. Petr Daňhel (vše kolem soutěže a mnohem víc v pátek i sobotu), Ján Palčisko (velký pracant a pomocník), Petr Švaňa (pomáhal Petrovi D. a Jardovi L. a zůstal i po práci, když bylo potřeba), Jarda Lapáček (mozek vyhodnocování, evidence a statistiky), Zdeněk Škůrek (finanční guru, ohlídal nákupy a vše okolo), Blaženka Švecová a Zdeňka Peřková (postarali se o hosty a vše kolem toho), všichni kteří pomáhali se soutěží a organizací (vlastně celé KVV), pěší rota AZ KVV České Budějovice (to bylo cvičení co?), Vlado Medvedz (náš hodný strejda z KÚ), pan ředitel Alois Urban (dal nám důvěru, motivaci a volnou ruku), šéfová Michala Trněná (nestihli jsme holt jinou práci a ona přimhouřila oko), Tereza Benešová a Michaela Čeňková (patří jim dík za to, že to na Výstavišti všechno klaplo) .... a to by bylo asi tak všechno.

Dobojováno ....

O okresní kole jsme uvedli článek 16.5.2019.