Corny 2017

Datum konání:
26.9.2017

Gymnazistky na táborském stadionu vybojovaly páté místo

Logo 2017Pojedenácté se milevské gymnazistky zúčastnily krajského kola Středoškolského atletického poháru, které proběhlo v úterý 26. září v Táboře. Každoročně začíná soutěž okresními koly a končí zhruba v polovině října, kdy měří síly vítězové jednotlivých krajských kol na republikovém finále v Břeclavi. Soutěží se ve dvanáctičlenných družstvech v následujících disciplínách: krátké tratě (60, 100, 200 a 400 m), střední tratě (800 a 1500 m), vrh koulí, skok do výšky, skok do dálky a štafetový běh (100 – 200 – 300 – 400 m). Výkony jednotlivců se podle atletických tabulek převádí na body, které rozhodují o pořadí družstva

Účast dívčího družstva v krajském kole už se stala tradicí, milevské gymnazistky se opět vydaly na krajské kolo coby nejlepší družstvo okresu. Závod začal běžeckými disciplínami. V běhu na 60 m si nejlépe vedla Petra Kalinová s časem 8.93 a obsadila hezké čtvrté místo. Na trati dlouhé 800 m získala pro družstvo nejvíce bodů Adriana Maťhová, která proběhla cílem v čase 3:08.76. V druhé části soutěže, v níž převažovaly technické disciplíny, se prosadila Hana Váchová, když si skokem dlouhým 487 cm vybojovala první místo v dálce a zároveň výkonem 164 cm druhé místo ve skoku vysokém. Ve vrhu koulí si nejlépe vedla Eliška Reindlová, která dostala kouli do vzdálenosti 9,7 m a skončila šestá. Její druhou disciplínou byla trať na 200 m, v níž ve svém rozběhu doběhNaše sestavala na třetím místě s časem 29.54.  Do bojů o medailové pozice mohla družstvo zapojit už jen poslední disciplína – štafetový běh. Děvčata dala dohromady dvě složení štafet. Lépe svou práci odvedly Brčáková, Tůmová, Vratislavská a Kalinová. Jejich štafeta donesla do cíle kolík v čase 2:47.63 a družstvu připsala body, které bohužel Milevšťandám na bednu nestačily a s celkovým součtem 6 642 bodů obsadily páté místo.

Družstvo děvčat - sestava: Karolína Řezáčová (4.A), Hana Váchová (4.A), Erika Kofroňová (kvitna), Eliška Reindlová (2.A), Dominika Brčáková (2.A), Markéta Vratislavská (tercie), Petra Kalinová (tercie), Pavla Tůmová (1.A), Adriana Maťhová (1.A), Adéla Vohradníková (kvarta)

Výsledky krajského kola:

dívky: 1. Gymnázium P. de Coubertina Tábor 7475 b., 2. VOŠ sociální a SPgŠ Prachatice 6989 b., 3. Gymnázium JVJ Č. Budějovice 6915 b., 4. Střední zdravotnická škola Tábor 6677 b., 5. Gymnázium Milevsko 6642 b., 6. SPŠ Tábor 6537b., 7. Gymnázium Strakonice 5543b., 8. Gymnázium Dačice 5167 b