Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
Okresní kolo Olympiády v českém jazyce nám přineslo úspěch
Navštívili jsme GAUDEAMUS 2020
Soutěžila jsem v OK Olympiády z CEJ
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Aktualizace webových stránek v lednu 2020

Hlavní strana > Aktuality > Divadelní představení Peter Black

Divadelní představení Peter Black

17.5.2016

Z představení (1)V úterý sedmnáctého dubna navštíví všichni žáci a studenti divadelní představení v anglickém jazyce Peter Black Divadelního centra Zlín. Divadlo na svém webu uvádí:

Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Rozhodli jsme se rozehrát příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina.

Z představení (2)I naproti tomu, že příběh, kde se člověku změní život ze dne na den může působit absurdně, snažíme se dané téma rozehrát s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.

Mladý divák zažije používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou-povinného diváka.

Ukázka představení (video)

Naše škola:

Divadelní představení se konalo po 2. vyučovací hodině a trvalo 60 minut. Hry se zúčastnily všechny třídy od primy až po třetí ročník. Náročnost anglického jazyka byla postavena tak,aby ji zvládli i žáci nižších ročníků. Herci mluvili srozumitelným anglickým jazykem a vypravěč nás na začátku vtáhl do děje jazykem českým. Celou hru odehráli tři herci, kteří v průběhu celé hry vystřídali více postav. Pro studenty bylo anglické divadlo nevšedním zážitkem, který se všem líbil.