Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Divadelní představení Peter Black

Divadelní představení Peter Black

17.5.2016

Z představení (1)V úterý sedmnáctého dubna navštíví všichni žáci a studenti divadelní představení v anglickém jazyce Peter Black Divadelního centra Zlín. Divadlo na svém webu uvádí:

Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Rozhodli jsme se rozehrát příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina.

Z představení (2)I naproti tomu, že příběh, kde se člověku změní život ze dne na den může působit absurdně, snažíme se dané téma rozehrát s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.

Mladý divák zažije používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou-povinného diváka.

Ukázka představení (video)

Naše škola:

Divadelní představení se konalo po 2. vyučovací hodině a trvalo 60 minut. Hry se zúčastnily všechny třídy od primy až po třetí ročník. Náročnost anglického jazyka byla postavena tak,aby ji zvládli i žáci nižších ročníků. Herci mluvili srozumitelným anglickým jazykem a vypravěč nás na začátku vtáhl do děje jazykem českým. Celou hru odehráli tři herci, kteří v průběhu celé hry vystřídali více postav. Pro studenty bylo anglické divadlo nevšedním zážitkem, který se všem líbil.