Měsíční plán akcí: březen 2024

Úvod > O škole > Aktuality > Ekonomická olympiáda - aktuality

Ekonomická olympiáda - aktuality

2.12.2022

Ekonomická olympiáda je hlavním projektem Institutu ekonomického vzdělávání (INEV). Usiluje o zvyšování finanční gramotnosti a znalosti ekonomie ve společnosti. Mezi další projekty patří Mezinárodní Ekonomická olympiáda či INEV akademie.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní, původem česká, soutěž, která je určena středoškolským studentům. Jejím cílem je nejen prověřit znalosti z ekonomie a financí, ale také zvyšovat zájem o tuto oblast. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je jedním z partnerů.

(zdroj: Wikipedie)

eo-logo.png

Ukončení školního kola Ekonomické olympiády SŠ

V pátek 2. prosince 2022 skončilo základní online soutěže EO pro středoškoláky, které probíhalo od 21. listopadu 2022.

V celé České republice soutěžilo přes 500 středních škol a více než 29 tisíc studentů. jedn

Na naší škole jsem do soutěže zapojil všechny žáky, kteří mají předmět ekonomika a finance, tedy celý 2. a 3. ročník SŠ (2.A a 3.A). Soutěžili i studenti volitelného společenskovědního předmětu v maturitním ročníku. Celkem se tak u nás zapojilo 54 soutěžících.

Výsledky a postupující do kola krajského vyhlásí organizátor nejpozději 9. prosince 2022. Podle pravidel byl měl být v krajském kole z každé školy minimálně její nejlepší žák podle počtu dosažených bodů, pokud získal ve školním kole více než 50 % bodů. Toto kritérium splňujeme, takže lze očekávat postup reprezentanta naší školy.  Na prvním místě máme zatím neoficiálně jednoho soutěžícího, kterého následuje s odstupem dvou bodů hned pět dalších žáků.

Vedle vítězů z jednotlivých škol zařadí organizátor do KK další soutěžící a to podle celkového pořadí v kraji.

Podle harmonogramu soutěže by se měla konat krajské kola 23. 1. – 9. 2. 2023.

Všm našim soutěžícím děkuji za účast a za přístup k soutěži.

Ekonomická olympiáda ZŠ

Letos proběhne 2. ročník. Školní kola se budou konat 16. – 27.1. 2023. Předpokládám účast primy a sekundy. Věřím, že naše letošní účas bude minimálně stejně úspěšná jako lonňská. V prvním ročníku postupovali do republikového kola všichni soutěžící, kteří dosáhli plného počtu bodů. To se nikomu z našich nepodařilo, neboť několik z našich nejlepších účastníků ztratilo právě jeden bod.