fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Měsíční plán akcí: duben 2024
2 3 4 5 6 7
8 9 10
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
11 12
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
The Way We Were
Jak proběhne poslední zvonění 2024
24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiádaDatum konání:
2.12.2019

eo.pngNaše škola se účastní ekonomické olympiády pravidelně od 1. ročníku. Ve všech dosavadních třech ročnících jsme byli pozváni do krajského kola, nejlépe se nám vedlo loni, kdy jsme měli svého zástupce i v kole celostátním. 

Co je Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce bude rozšířena také do Maďarska.

Úrovně organizace Ekonomické olympiády

Školní kola: organizuje koordinátor Ekonomické olympiády (pověřený učitel) s podporou týmu Ekonomické olympiády. Náš tým provede koordinátory soutěží krok za krokem. Díky online testování je soutěž časově nenáročná a lehce zvládnutelná v průběhu standardní vyučovací hodiny.

Krajská kola: organizuje Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s krajskými úřady a partnery Ekonomické olympiády v daném regionu.

Finále: soutěž vrcholí slavnostním finále v České národní bance.

Proč (se) učit ekonomii

Lidé chápající ekonomické principy mají velký náskok, který by se dal shrnout na:

Osobní benefity

Zajištění pořádku ve vlastních financích a péče o svůj majetek. Zlepšení schopnosti filtrace informací z médií a politických programů. Pochopení fungování globálního světa a schopnost být připraven na náhlé makroekonomické situace např. na finanční krizi.

Veřejné benefity

Občané chápající ekonomické principy jsou mnohem méně náchylní k populismu a lépe se orientují ve veřejném dění. Pochopení ekonomických principů vede tedy k lepší a uvědomělejší společnosti. Základy finanční gramotnosti jsou nezbytnou součástí vzdělávání vedoucí ke schopnosti jednotlivců lépe se rozhodovat v nejrůznějších životních situacích

Harmonogram: 

VĚC TERMÍN
Spuštění přihlášek 2.9.2019 
Uzávěrka přihlášek  28.11.2019
Školní kola  2.12. – 13.12. 2019
Výsledky školních kol  19.12.2019
Krajská kola  27.1. – 14.2. 2020
Výsledky krajských kol  6.3.2020
Finále  Červen 2020

Konkrétní harmonogram soutěžení v naší škole přineseme. Testy budou psát studenti vyššího gymnázia ve dnech 2. až 14. prosince 2019.