Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

20.6.2016

V pondělí  20.června. se studenti druhého ročníku a tercie zúčastnili exkurze do Prahy.

Na programu byla prohlídka Pražského hradu, návštěva výstavy Císař Karel IV.  ve Valdštejnské jízdárně na Malé Straně a divadelní představení  v divadle Rokoko.

Nejdříve   jme se podívali na Pražský hrad, kde na nás již čekala paní průvodkyně, která měla připravené zhruba dvouhodinové povídání o zajímavostech Pražského hradu.  „Docela se na to těším, na prohlídce Pražského hradu jsem ještě nikdy nebyla,“ uvedla jedna ze spolužaček.

Po skončení prohlídky  jsme se přesunuli na Malou Stranu, kde na nás ve výstavních prostorách Valdštejnského paláce čekalo povídání o životě Karla IV. Pro zpestření celé akce dostal každý student pracovní list, který průběžně vyplňoval a následně odevzdal paní učitelce.

Naší poslední zastávkou bylo divadlo Rokoko na Václavském náměstí. Tady jsme zhlédli činohru s názvem “Návštěvy u pana Greena“ v podání dvou vynikajících herců Matěje Hádka a Stanislava Zindulky.

Celá exkurze byla velmi dobře zorganizovaná, měli jsme možnost dozvědět se mnoho informací  z historie naší země a divadelní představení pak bylo příjemným zakončení m celého dne.