Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi

Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi

13.1.2020

Ve čtvrtek 9. ledna 2020 skončilo prodloužené školní kolo obnovené soutěže Finanční gramotnost.

Organizátor soutěže na svém webu mj. uvádí:

Již devátým rokem se mohou žáci a studenti základních a středních škol účastnit Soutěže Finanční gramotnost. Znovu nastartovaná soutěž nabídla jedinečnou příležitost přivést k finanční gramotnosti zase o něco více žáků a studentů všech věkových skupin.

Právě ukončeného školního kola, které probíhalo 11. 11. 2019 – 9. 1. 2020, se zúčastnilo 211 škol, za které soutěžilo 22.761 žáků a studentů.  Nejlepší trojice účastníků v dané kategorii z každé školy postupuje dále do okresního kola. Okresní kola se rozbíhají 13. ledna a budou ukončena 7. února.

„Počet zúčastněných výrazně předčil mé osobní očekávání. Téměř 23 000 odevzdaných testů značí velkou oblibu soutěže na školách i mezi studenty. Věříme, že letošní obnovený ročník dopadne velmi dobře a již se nemohu dočkat týmů, které postoupí až do celostátního kola soutěže. Finále se uskuteční v rámci mezinárodní akce GLOBAL MONEY WEEK v prostorách České národní banky.“ prohlásil manažer soutěže Zdeněk Hloušek.

„Mám obrovskou radost, že se nám podařilo soutěž opět rozhýbat.  Velký zájem ze stran škol nás velmi těší. Vážíme si, že i tímto způsobem můžeme přispět k prohloubení zájmu žáků, studentů i pedagogů o  finanční gramotnost, jejíž znalost je v našich „on-line“ životech i společnosti tolik důležitá“. Dodává Marta Gellová, předsedkyně Rady Evropské asociace finančního plánování, spolupořadatel Soutěže Finanční gramotnost a spoluorganizátor Global Money Week v ČR.

V naší škole se do soutěže zapojila většina žáků. Ve II. kategorii test vyplnilo 19 žáků z primy a sekundy. Ve III. 105 žáků vyššího gymnázia.

V obou kategoriích vždy první tři jsou členy soutěžního týmu naší školy pro okresní kolo a případná další kola,  další tři jsou náhradníci. Všech 12 žáků obdrží diplom.

Přejeme všem hodně úspěchů v okresním kole.