fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky 2024/2025
Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/25
1
Měsíční plán akcí: únor 2024
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15
O nonartificiální hudbě s Milanem Parnahajem letos již podruhé
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Co nás čeká ve finále?

Co nás čeká ve finále?Datum konání:
1.2.2022

Obrátil jsem se na budoucí maturantku Soňu Kofroňovou se žádostí o nějaké aktuální zamyšlení.

Téměř obratem jsem obdržel vtipný a čtivý článek. Posuďte sami:

Pomalu se to blíží. Všichni už to dávno víme, už to cítíme v kostech a bojíme se chvíle, kdy na to dojde. A na co vlastně?

Letošní sexta je beze sporů jedna z tříd, na kterou bude většina kantorů ještě dlouho vzpomínat, i když někteří by nejraději zapomněli. Zmiňovaná třída se na gymnáziu ocitla v roce 2016 v trošku jiném složení, než jakou ji znáte dnes. Po dvou společných letech jsme měli totiž první ztráty. Následující rok jsme však doplnili stavy a začali psát příběh legendy.

Naše cesty k maturitnímu ročníku nebyly vždycky jednoduché. U některých to vypadalo jen jako procházka růžovým sadem, druzí šlapali bosí po štěrku a dalším se zasekla noha v kanálovém výkopu.

ples.jpgČtvrtý ročník je pro třídu nejtěžší období. Největším strašákem pro všechny je maturita, která se dá ale vyvážit maturitním plesem. Právě maturitní ples je událost, na kterou se třída připravuje s velkým předstihem. Zorganizovat ples tak, aby všichni byli spokojeni a s úsměvem na tváři, to v naší třídě prostě nejde. Porady o výzdobě, nebo scénáři videa často vypadaly jako válka Severu proti Jihu. Nebýt koronaviru, už bychom měli ples dávno za sebou. Situace tomu bohužel nepřála, a tak jsme se rozhodli si naše finále ještě více zkomplikovat tím, že datum maturitního plesu přesuneme na konec dubna hezky před maturitu.

Dost už ale o plese. Finále je hlavně o tom, jak a kde všichni skončíme. Zeptejte se maturanta “Kým bys chtěl být?” a většina z nich vám odpoví jen “Já fakt netuším”, a proto se těchto otázek můžete rovnou ušetřit. Většina z nás totiž opravdu ještě neví, čím by se v budoucnu chtěla zabývat. Naše paleta vysokých škol a jejich oborů je dost pestrá. Někteří z nás budou biologové, jiní zase psycholožky, nebo kartografové a kdo ví, třeba si jednou budu moci říct, že jsem chodila do třídy s ministryní financí.

Až čas ale ukáže, jak to s námi ve skutečnosti dopadlo. Nezbývá tedy nic jiného, než se posadit a užít si velké finále.

 

maturak-plakat-21.jpg