fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
28
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
Exkurze do zoo a botanické zahrady
29
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
30
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
31
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
Soutěž Skirmish
1
Měsíční plán akcí: červen 2024
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Úspěch našich futsalistů

Úspěch našich futsalistůDatum konání:
7.12.2021

V článku ze 17. prosince 2021 Našim futsalistům se letos daří jste se mohli dočíst o letošním ročníku Středoškolské futsalové ligy s velmi úspěšnou účastí naší školy. Tentokrát píší sami aktéři: 

Futsalový tým GM 7.12.2021V úterý 7. prosince se uskutečnilo 2. kolo futsalového turnaje středních škol ve Strakonicích. Po úspěchu v kole prvním se ho zúčastnil i náš tým. Bohužel jsme byli nepříjemně oslabeni, jelikož si Tomáš Pich krátce před úterkem nešťastně zlomil kůstky v nártu na pravé noze. Ačkoli již před odjezdem panovala v týmu dobrá nálada, vysoké cíle jsme si nedávali. Bez Tomáše jsme měli k dispozici pouze jednoho hráče na střídání, což bylo, v porovnání s nejmenovanou  školou, která na turnaj dorazila ve dvou mikrobusech, až komické. Malý, avšak semknutý tým se pro nás však nakonec stal výhodou.

V prvním zápase jsme se utkali s rybářskou střední školou z Vodňan. Souhra v našem týmu ještě nebyla na ideální úrovni a tak jsme díky dvěma chybám v obraně s rybáři pouze remizovali.

V zápětí na nás čekala největší dosavadní zkouška, početný tým píseckého učiliště složený z velké části z hráčů, kteří se fotbalu věnují aktivně na poloprofesionální úrovni. Do zápasu, stejně jako do celého turnaje, jsme šli v roli černého koně a nikdo nepřipouštěl, že by mohl skončit jinak, než výhrou favorita. Už po prvních minutách však bylo všem zřejmé, že nebudeme lehkých soupeřem a souboj s námi bude bolet. Po první brance, kterou vsítil Jonáš Pecháček, se role prohodili. Písečtí hráči pocítili nervozitu a evidentně jim chyběla souhra. Vítr do plachet nám dodávala i velká porce povzbuzení z lavičky od vedoucího mužstva Tomáše Picha a trenéra gólmanů ředitele Petra Bardy. Na první branku ještě stačili odpovědět, ale po trefě Jaroslava Suchana, který se později stal nejlepším střelcem turnaje, už zůstala naše branka nedotčena a utkání skončilo 2:1. Z našeho týmu byla cítit dravost a chuť vítězit. Nutno podotknout, že v našich výkonech sehrál vele důležitou roli i brankář Lukáš Lalák, jehož zákroky vzbuzovaly v našich soupeřích pocit marnosti.

Naše lavičkaUž nám zbýval jen poslední krok k postupu do dalšího kola a dokononat senzaci turnaje a to neprohrát s tamější euroškolou ze Strakonic. Začátek zápasu nevypadal příznivě. Emoce, které vzbudily některé ostré zákroky naší obrany a rychle inkasovaný gól do brány Lukáše naši euforii z předchozích zápasů lehce utlumil, ale slepené tři góly, které vsítil náš sniper Jaroslav Suchan a opora obrany Ondřej Souček nás dostaly do psychické pohody a zápas se dohrával v naší režii. Utkání skončilo 4:1 v náš prospěch a poté jsme už jen slavili a užívali si vítězné okamžiky.

Kdyby byly sázkové kanceláře aktivní i na poli středoškolských turnajů, tak bychom jistě nebyli častým terčem sázek ani na nadcházející, v pořadí již třetím kole turnaje. I tam ovšem pojedeme s odhodláním a i kdyby se stalo třetí kolo naší "konečnou stanicí", můžeme být na naše výkony i na odkaz, který jsme za milevské gymnázium zanechali, patřičně pyšní.