Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1
Měsíční plán akcí: březen 2023
Napsali o nás: Uchazeči o studium na naší škola
2 3
Jednodenní lyžařský kurz
4 5
6
Školní časopis hledá redaktory
Okresní kolo Chemické olympiády ZŠ
7 8 9 10
Den flanelových košilí
11 12
13 14 15
Soutěžili jsme v kybernetické bezpečnosti
16 17
Matematický klokan 2023
18 19
20
Po DRINKU "namíchali" studenti nový školní časopis aneb rozhovor s redaktorkami
21 22 23
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
24
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
25
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
26
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
27
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
28
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
29 30 31 1
Měsíční plán akcí: duben 2023
2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Úspěch našich futsalistů

Úspěch našich futsalistůDatum konání:
7.12.2021

V článku ze 17. prosince 2021 Našim futsalistům se letos daří jste se mohli dočíst o letošním ročníku Středoškolské futsalové ligy s velmi úspěšnou účastí naší školy. Tentokrát píší sami aktéři: 

Futsalový tým GM 7.12.2021V úterý 7. prosince se uskutečnilo 2. kolo futsalového turnaje středních škol ve Strakonicích. Po úspěchu v kole prvním se ho zúčastnil i náš tým. Bohužel jsme byli nepříjemně oslabeni, jelikož si Tomáš Pich krátce před úterkem nešťastně zlomil kůstky v nártu na pravé noze. Ačkoli již před odjezdem panovala v týmu dobrá nálada, vysoké cíle jsme si nedávali. Bez Tomáše jsme měli k dispozici pouze jednoho hráče na střídání, což bylo, v porovnání s nejmenovanou  školou, která na turnaj dorazila ve dvou mikrobusech, až komické. Malý, avšak semknutý tým se pro nás však nakonec stal výhodou.

V prvním zápase jsme se utkali s rybářskou střední školou z Vodňan. Souhra v našem týmu ještě nebyla na ideální úrovni a tak jsme díky dvěma chybám v obraně s rybáři pouze remizovali.

V zápětí na nás čekala největší dosavadní zkouška, početný tým píseckého učiliště složený z velké části z hráčů, kteří se fotbalu věnují aktivně na poloprofesionální úrovni. Do zápasu, stejně jako do celého turnaje, jsme šli v roli černého koně a nikdo nepřipouštěl, že by mohl skončit jinak, než výhrou favorita. Už po prvních minutách však bylo všem zřejmé, že nebudeme lehkých soupeřem a souboj s námi bude bolet. Po první brance, kterou vsítil Jonáš Pecháček, se role prohodili. Písečtí hráči pocítili nervozitu a evidentně jim chyběla souhra. Vítr do plachet nám dodávala i velká porce povzbuzení z lavičky od vedoucího mužstva Tomáše Picha a trenéra gólmanů ředitele Petra Bardy. Na první branku ještě stačili odpovědět, ale po trefě Jaroslava Suchana, který se později stal nejlepším střelcem turnaje, už zůstala naše branka nedotčena a utkání skončilo 2:1. Z našeho týmu byla cítit dravost a chuť vítězit. Nutno podotknout, že v našich výkonech sehrál vele důležitou roli i brankář Lukáš Lalák, jehož zákroky vzbuzovaly v našich soupeřích pocit marnosti.

Naše lavičkaUž nám zbýval jen poslední krok k postupu do dalšího kola a dokononat senzaci turnaje a to neprohrát s tamější euroškolou ze Strakonic. Začátek zápasu nevypadal příznivě. Emoce, které vzbudily některé ostré zákroky naší obrany a rychle inkasovaný gól do brány Lukáše naši euforii z předchozích zápasů lehce utlumil, ale slepené tři góly, které vsítil náš sniper Jaroslav Suchan a opora obrany Ondřej Souček nás dostaly do psychické pohody a zápas se dohrával v naší režii. Utkání skončilo 4:1 v náš prospěch a poté jsme už jen slavili a užívali si vítězné okamžiky.

Kdyby byly sázkové kanceláře aktivní i na poli středoškolských turnajů, tak bychom jistě nebyli častým terčem sázek ani na nadcházející, v pořadí již třetím kole turnaje. I tam ovšem pojedeme s odhodláním a i kdyby se stalo třetí kolo naší "konečnou stanicí", můžeme být na naše výkony i na odkaz, který jsme za milevské gymnázium zanechali, patřičně pyšní.