Měsíční plán akcí: září
Orientační běh
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda
Aktualizace školních stránek v měsíci září 2019

Hlavní strana > Aktuality > Informace aplikaci k tzv. "pamlskové vyhlášky" na naší škole

Informace aplikaci k tzv. "pamlskové vyhlášky" na naší škole

21.12.2016

Dnem 20.9.2016 vstoupila v platnost  tzv. „pamlsková vyhláška" -  Vyhláška MŠMT č. 282/2016 Sb.,  o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních. Vyhláška zakazuje reklamu a prodej nezdravých potravin a nápojů obsahujících sladidla, kofein a transmastné kyseliny, doslazovaných nápojů i energetických a povzbuzujících nápojů.

Vyhláška zakazuje nabízení k prodeji, prodej a umístění reklamy na tyto potraviny v prostorách školy, kam mají přístup žáci plnící povinnou školní docházku. Protože v naší škole jsou i žáci primy a sekundy, kteří u nás plní povinnou školní docházku, jsme nuceni respektovat vyhlášku v plném rozsahu. V naší školní prodejně tudíž budeme nabízet pouze zboží, které není v rozporu s výše uvedenou vyhláškou.

Vyhláška umožňuje doprodat zásoby a objednané zboží do 3 měsíců, tedy do 20.12.2016. V rámci doprodávání zboží pořízeného před platností vyhlášky, bude docházet k postupnému omezení nabídky ve školním bufetu. Průběžně budeme s dodavateli hledat zboží a výrobky, které budou vyhovovat zpřísněné normě uvedené ve vyhlášce. Sortiment nabízeného zboží ve školním bufetu přizpůsobíme novým požadavkům vyhlášky a nabídneme přijatelnou alternativu.

Vaše případné dotazy zodpoví vedoucí školní prodejny pí Ludmila Bardová a ekonom ing. Jiří Školník. Oba společně s vedením školy rádi uvítají vaše návrhy a podněty.

Děkuji za pochopení

Text tzv. "pamlskové vyhlášky" v částce 109 Sbírky zákonů České republiky, ročník 2016