V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
Měsíční plán akcí: květen 2020
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL

Hlavní strana > Aktuality > Reprezentanti gymnázia opět přebírali ocenění v rezidenci velvyslance USA

Reprezentanti gymnázia opět přebírali ocenění v rezidenci velvyslance USA

21.6.2018

Když loni v červnu obdrželi žáci milevského gymnázia Martin Rektoris a Radek Fiala certifikáty za  druhé místo v celostátním kole v ekonomické simulační hře Titan, zdálo se nám, že tento úspěch byl „labutí písní“ našich úspěchů v této soutěži. Nezisková organizace Junior Achievement, která tuto soutěž pořádá, oznámila, že výrazně utlumí výuku menších programů ekonomického vzdělávání, mezi které právě Titan patří a zaměří se na svůj hlavní program, kterým jsou studentské firmy. Naše škola zařazuje výukové projekty JA Czech od školního roku 2001/02 a zaměřuje se právě na „menší“ aktivity z portfolia programů a to na Poznej svoje peníze, Aplikovanou ekonomii a simulační hru Titan. Naštěstí se naše obavy nenaplnily a výuka všech těchto tří programů proběhla i ve školním roce 2017/18, ačkoli to dlouho vypadalo, že celostátní soutěž ve hře Titan se v roce 2018 neuskuteční.

Organizace JA Czech naštěstí své rozhodnutí přehodnotila a nadále se věnuje vedle své „vlajkové lodi“, kterou jsou aktivity a soutěže spojené se studentskými firmami, i dalším programům, které nejen neruší, ale dokonce plánuje oživit některé aktivity ukončené již v minulosti.

Programoví pracovníci JA Czech ve spolupráci s učiteli programu Titan nakonec uspořádali celostátní soutěž Titan, ve které se žáci učí se dělat důležitá manažerská rozhodnutí a nést za ně odpovědnost. Výkonný ředitel JA Czech Martin Smrž uvádí: "Studenti získají jedinečnou možnost otestovat své dovednosti, které musí být opravdu komplexní. Navíc musí mít perfektní znalosti anglického jazyka, protože celá hra je v angličtině. Pořadí jednotlivých týmů - firem software hry Titan průběžně vyhodnocuje na základě zadaných rozhodnutí.“

jacr.jpgV letošním roce se do soutěže přihlásilo 16 soutěžních dvojic z celé České republiky. Na rozdíl od minulých let neproběhlo základní kolo hrané po internetu, ale všechny týmy se utkaly prezenčně v Praze 12. června. Naši školu reprezentovaly dvě dvojice Kamila Cichrová a Tereza Kotrbová  z kvinty i tým Karolína Pouzarová a Pavel Hroch z 2.A. Nejprve proběhla semifinálová kola vždy pro osm týmů, přičemž naše dvojice, které soutěžily v obou semifinálových skupinách, postoupily do osmičlenného finále. V něm se lépe dařilo naši smíšené dvojici druháků, která obsadila celkové třetí místo. Zvítězila dvojice dívek z Gymnázia Ostrava – Hrabůvka před dvojicí chlapců z VOŠ a SPŠ Plzeň. Odměnou pro Karolínu a Pavla bylo vedle věcných cen i pozvání na již tradiční oceňovací ceremoniál v rezidenci velvyslance USA, který proběhl 21. června.

K fotografii:

Oceňovací certifikáty předal Karolíně Pouzarové, Pavlu Hrochovi a jejich učiteli Jiřímu Školníkovi  výkonný ředitel  JA Czech Martin Smrž (stojí čtvrtý vpravo). Slavnostnímu vyhlášení výsledků přihlížel  velvyslanec USA v Praze Stephen B. King a z fotografie na banneru i Tomáš J. Baťa, zakladatel Junior Achievement ČR.

Článek byl otištěn v týdeníku Milevské noviny 28/2018 na str. 8 ve středi 11. července 2018

Foto Archív JA Czech