Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1
P.F. 2022
Měsíční plán akcí: leden 2022
2
3
Informace pro školy o screeningovém testování s účinností od 3.1.2022
PRODLOUŽENÍ ČASOVÉHO LIMITU PRO DIDAKTICKÉ TESTY SPOLEČNÉ ČÁSTI
4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
Futsalisté opět překvapili
14 15 16
17
Testování od 17. ledna 2022
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Napsali (nejen) o nás: Souboj Titanu byl dokonán! Zvítězilo Gymnázium Ostrava – Hrabůvka

Napsali (nejen) o nás: Souboj Titanu byl dokonán! Zvítězilo Gymnázium Ostrava – HrabůvkaDatum konání:
12.6.2018

PlakátŠestnáct týmů středoškolských studentů se v úterý 12. června 2018 sjelo do Prahy poměřit své síly ve speciální ekonomické simulační hře JA Titan. Soutěžící si tak mohli ověřit své znalosti z mikroekonomie, zdatnost v managementu, schopnost týmové práce a komunikace. V této unikátní hře soutěžící řídí fiktivní firmu a vzájemně si konkurují. Vítězem letošního ročníku soutěžní hry JA Titan se stal tým Topjefes z Gymnázia Ostrava-Hrabůvka. Soutěž uspořádala nezisková organizace Junior Achievement Czech.

Vítězné týmy soutěže JA Titan:

1. místo: Topjefes -  Gymnázium Ostrava - Hrabůvka, p.o., učitel - Taťana Szlaurová; studenti - Nela Müllerová, Petra Dostalíková

2. místo: TyŠpatní - VOŠ A SPŠ Plzeň, učitel - Pavla Bystřická; studenti - Jakub Votrubec, Petr Holický

3. místo: GYMMILA - Gymnázium Milevsko, učitel - Jiří Školník; studenti - Pavel Hroch, Karolína Pouzarová

JA Titan je ekonomická simulační hra, která umožňuje soutěžním týmům řídit fiktivní firmy a vzájemně si konkurovat při výrobě a prodeji fiktivního výrobku nazvaného "hologenerátor". Jedno soutěžní kolo představuje 3 měsíce (čtvrtletí) běžného hospodářského roku. Během každého soutěžního kola činí týmy konkrétní manažerská rozhodnutí celkem v šesti parametrech. Stanovují cenu svého výrobku, určují, kolik produktů se bude vyrábět v následujícím období, plánují výdaje na marketing a výzkum a vývoj. Rozhodují o výši kapitálových investic do továrny a jejího vybavení. Posledním rozhodnutím je výše darů na charitativní účely. Pro každé soutěžní kolo má tým k dispozici dvě finanční zprávy. Tyto zprávy podávají týmu důležité informace, na jejichž základě činí šest rozhodnutí pro další období hry. Soutěžící musí mít také velmi dobré znalosti angličtiny, protože celá hra je v anglickém jazyce. Učí se dělat důležitá manažerská rozhodnutí a nést za ně odpovědnost.

"Studenti získají jedinečnou možnost otestovat své dovednosti, které musí být opravdu komplexní. Navíc musí mít perfektní znalosti anglického jazyka, protože celá hra je v angličtině. Pořadí jednotlivých týmů - firem software hry Titan průběžně vyhodnocuje na základě zadaných rozhodnutí. Určujícím parametrem úspěchu týmu je tzv. Index výkonu Titan," vysvětlil výkonný ředitel neziskové organizace Junior Achievement Czech Martin Smrž.

Soutěž JA Titan je jednou z mnoha jedinečných vzdělávacích aktivit celosvětově uznávané neziskové organizace Junior Achievement. Česká kancelář JA Czech byla založena v roce 1992 známým podnikatelem Tomášem J. Baťou. Po dobu existence české kanceláře JA Czech prošlo JA programy již 300 tisíc studentů. Jejím posláním je pomáhat mladým lidem získat praktické zkušenosti z oboru podnikání a pomoci jim k nastartování úspěšné kariéry. Soutěž se uskutečnila v prostorách našeho partnera Alza.cz. Děkujeme za podporu hlavnímu partnerovi soutěže společnosti HP!

(citováno ze stránek www.jacr.cz - mírně upraveno)


Výše uvedený tým GYMMILA měl toto označení pouze pro celostátní kolo, v kole školním se jmenoval KaPa. Republikového kola se z naší školy zúčastnil ještě Oranžový tým, který soutěžil v Praze pod názvem GYMMILB. I našemu dívčímu týmu se podařilo postoupit ze své semifinálové skupiny do skupiny finálové. Blahopřeji oběma týmům a děkuji jim ze vzornou reprezentaci školy.

(Ing. Jiří Školník)


Fotogalerie organizátora soutěže:

Všichni účastníci Administrátor soutěže Programová manažérka Herní místnost I Herní místnost II

KaPa Občerstvení od studentské firmy Oranžový tým

(zdroj: JA Czech - facebookový profil)