Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Jak jsme uklízeli Česko

Jak jsme uklízeli Česko

19.4.2016

Základní informace o akci ze stránek pořadatele:

Základní informace

Ukliďme ČeskoUkliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v sobotu 16. dubna.

Jak to všechno začalo

Za vším stojí webová a mobilní aplikace ZmapujTo, prostřednictvím které mohou občané informovat úřady o černých skládkách a dalších problémech ve svých městech a obcích.

První verze aplikace vznikla v květnu 2012. Tehdy začali lidé hlásit černé skládky o sto šest. Hlášení přibývala, ale skládek neubývalo. Velmi rychle se totiž ukázalo, že není v silách úřadů uklidit všechny skládky a vyřešit každý nahlášený problém.

A protože jsme nedokázali jen tak sedět v koutě a nečinně přihlížet, vykasali jsme si rukávy, řekli si: „Pojďme do toho!“ A tak jsme po vzoru světového hnutí Let’s do it na jaře 2014 uspořádali první celorepublikovou úklidovou akci s názvem Ukliďme Česko.

A že se nám to povedlo! I přes nepřízeň počasí se do akce zapojilo 6 000 dobrovolníků, kteří společnými silami uklidili na 350 tun odpadu. O tom, že to byl to úspěch svědčí i naše vítězství v soutěži Energy Globe Award.

Motivace pro rok 2015 byla obrovská. Ani tentokrát jsme nezklamali. 2. ročník předčil naše očekávání. Díky silné mediální podpoře o nás bylo slyšet ve všech koutech republiky, a tak společně s námi nakonec uklízelo přes 31 000 dobrovolníků!

Milevský zpravodaj květen 2016Naše zapojení:

Dne 19.4. se třídy 1.A a tercie zúčastnily projektu "Ukliďme Česko". Akci pořádalo Město Milevsko. Sešli jsme se ráno před budovou školy, kde jsme dostali rukavice a pytle, do kterých jsme odkládali sbírané odpadky. Nechybělo ani malé občerstvení. Sběry probíhaly ve dvou částech města, a to Na Cukavě (tercie) a na Šibenném vrchu (1.A). Kromě příjemné procházky jsme hlavně udělali dobrou věc pro naši planetu Zemi.