Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
GISDay 2019
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Kam po základce? Do milevského gymnázia!

Kam po základce? Do milevského gymnázia!

19.11.2019

jcted.jpgPod názvem KAM PO ZÁKLADCE? uvedl web jihočeských týdeníků seriál článků o některých středních školách z regionu.

Uvádím, co napsal o nás:

Milí sedmáci a deváťáci, pokud uvažujete o studiu na milevském gymnáziu, neváhejte a přijďte se k nám podívat v úterý 19. listopadu 2019. V tento den jsou dveře školy otevřené nejen pro naše současné žáky, ale také pro veřejnost, a především pro vás, nové uchazeče. Získáte tak konkrétní informace o možnostech vašeho dalšího vzdělávání a uděláte si představu o tom, jak to u nás ve škole chodí.

-pi-

3 otázky pro ředitele středních škol. Dnes - Gymnázium Milevsko

1.11.2019 6:35

Školní dvůrPro vycházející deváťáky a jejich rodiče, kteří stojí před velkým rozhodnutím, přinášíme anketu se třemi otázkami pro ředitele jihočeských středních škol. Dnes odpovídá Petr Barda, ředitel Gymnázia Milevsko.

Odpověď na tuto otázku vyčtete ve statistikách úspěšnosti žáků u státních maturitních zkoušek - výborných výsledků dosahují naši studenti nejen tam, ale také v různých vědomostních a sportovních soutěžích na krajské i celostátní úrovni. Kvalitní výuka u nás probíhá v technologicky dobře vybavených a soustavně modernizovaných učebnách. Během roku je pravidelně zpestřena různými projekty, kurzy a exkurzemi. Protože jsme malou školou, nabízíme individuální přístup v příjemném rodinném prostředí. Pro Milevšťáky vidím také výhodu v úspoře času, který často žáci tráví cestováním do větších okresních a krajských měst. Zbývá pak čas na koníčky a zájmy, kterých se děti přestupem na střední školu nemusí vzdát. Představu o fungování naší školy si nejlépe uděláte návštěvou dne otevřených dveří nebo denně aktualizovaných webových stránek www.gymnazium-milevsko.cz a školním Facebooku.

2. Jaký obor je na vaší škole nejžádanější?

StudovnaPro žáky vycházející ze základní školy se u nás nabízí čtyřletý obor gymnázia, jinak nabízíme i obor šestiletého gymnázia.

3. Máte nějaké novinky a co vás k jejich zavedení vedlo?

Zřídili jsme studovnu s kuchyňským koutkem a revitalizovali školní dvůr parkovou úpravou, aby měli nejen dojíždějící žáci možnost trávit čas i mimo vlastní výuku v příjemném a podnětném prostředí.

-pr-