Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Prázdninový provoz pro veřejnost 1.7.2022 - 31.8.2022
30
Prázdninový provoz pro veřejnost 1.7.2022 - 31.8.2022
31
Prázdninový provoz pro veřejnost 1.7.2022 - 31.8.2022
1
Měsíční plán akcí: září 2022
MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME
Aktuální telefonní kontakt
Harmonogram školního roku 2022/2023
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
Lístky na maturák v prodeji
25
26 27 28 29 30
Logická olympiáda 2022 - přihlašování
1 2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Vývoj milevských kapel FuskyDus a Gangstaska v koronavirové době

Vývoj milevských kapel FuskyDus a Gangstaska v koronavirové doběDatum konání:
2.3.2021

FuskyDusFuskyDus

Než jsem tohle začala psát, přemýšlela jsem, jak vůbec začít. Čím? 

Tak asi takhle. Co se týče zkoušek s kapelou, konaly se většinou online, nebo jen dva členové ve zkušebně. Náš kapelní cíl se v podstatě posunul a tempo se zpomalilo. Jelikož jsou kluci na vysoké škole, v druhé vlně koronaviru mají zkouškové období, což není pro nikoho jednoduché. Denis už je sice na výšce druhým rokem, ale pro Filipa, Kubu a Jirku je výška nový začátek. Další etapa jejich života. Věřím v to, že to kluci zvládnou,  jelikož když tohle píšu, ještě je nějaké zkoušky čekají. 

FuskyDusJá to mám o něco jednodušší, protože jsem v druháku, máme distanční výuku, dá se to zvládat v pohodě. Nové, žhavé téma je u nás deska, kterou jsme plánovali nahrávat začátkem března. Jak jsem psala, plány a cíle se posunuly, protože naši první desku jsme měli nahrávat už začátkem listopadu. Ale díky LockDownu jsme to bohužel posunuli. Snad nám to nezakážou úplně. 

Probíráme spíše teorie, jak co bude, proč a kdy. Protože. Víte o někom, kdo na tyto otázky zná odpověď?

Co si týče již zmíněné desky. Název i obsah vám postupně odhalíme na našem Facebooku nebo Instagramu FuskyDus, kde můžete sledovat všechny novinky, co se nás týká. Na desce jde o písničky, které jistě dobře znáte, jako je Sám sebe můžeš se ptát nebo třeba Kostra. Plánujeme pro vás nabušené nahrávky a propracované klipy. Jde o naši cestu od začátku až do dnes. Najdete tam písničky staré ale i ty nejnovější, které jste neměli šanci nikde slyšet.

Sledujte nás a budete vědět, popřípadě cédo koupit.

Pár střípků z online zkoušek :D

Gangstaska

Co se týče téhle kapely, je asi víc co psát. Začala bych asi u toho, kdy jsme vůbec začali. 

GangstaskaPsal se rok 2020 - únor zhruba. S Michalem - bubeník - hlava celé kapely jsme se rozhodli, oživit to a přidal se k nám i Honza Makovec, kterého jste mohli vidět jako záskok za Vaška - kytaristu, co nám odletěl na půl roku do Číny. 

Začali jsme plánovat, řešit a shánět další členy, co do toho s námi půjdou naplno. Jako basák s námi zůstal Ondra Kubeš, který byl i v minulém složení.

Super, shrneme si. Čtyři blázni chtějí rozjet starou kapelu Gangstaska v novém složení, dá se říct. To zní jako skvělý plán, ne? Ano. Byl to skvělý plán. Do března. Rosťa - trombonista a tenkrát Martin - trumpetista s námi byli nadšení a odhodlaní jako my. Jak jsem řekla, do března. Pak nastala doba koronavirová a naše plány, stejně jako s Fuskami se změnily.

První vlna byla celkem v pohodě, zkoušky jedenkrát týdně, víkendy plný dřiny. Nastaly prázdniny a první rozvolňování a naše cesty se na zhruba dva měsíce rozdělily. Začátkem druhé vlny jsme tušili, že to nebude jen tak. Dokud jsme mohli, zkoušeli jsme pořád, vymýšleli nové songy, nahrávali, fotili, natáčeli klipy a hlavně jsme místo Martina přivítali Vaška - nového trumpetistu. 

Teď mohu s klidným srdcem říct, že zkoušime jednou za 14 dní, a vždy jen s pocitem zdravého vlastního těla. Když se někdo necítí ok, zkouška se nekoná, nebo bez něj. Bereme ohled na tuhle dobu a snažíme se opatření dodržovat. 

Momentálně nahráváme naši desku se čtyřmi peckami, které už jste jistě slyšeli a se zbytkem songů, které stojí za to! 

 

Za obě kapely doufám a pevně věřím, že pro nás muzikanty se cesta co nejdříve otevře a my budeme svoji silnou energii předávat zase vám, našim věrným posluchačům a fanouškům. Těším se! Tak strašně se těším. Připravili jsme si a makali jsme na věcech, které si doufám budete užívat tak jako my. 

V neposlední řadě bych vám jen popřála klidné trávené těchto těžkých chvil. Hlavně v klidu. Nikdo z nás neví co bude, ale žijeme jen jednou a tenhle život je krásný. Mysleme na to, že to skončí a my, muzikanti, ale i ostatní lidi pro které tahle doba není příjemná, vám to vynahradíme, až vše bude ok!! 

Mysleme pozitivně a s láskou

Vaše zpěvačka Kačí Kouklová