Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu

Hlavní strana > Aktuality > Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

27.3.2019

Ve středu 27. března 2019 se na půdě Jihočeské univerzity uskuteční již XXVIII. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, kterou tradičně na celostátní úrovni pořádá Gymnázium Cheb ve spolupráci s řadou vědeckých osobností a za finanční pomoci předních politiků. Na zajištění jihočeského kola se od začátku podílí Gymnázium Jírovcova ve spolupráci s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

logo-ff-jcu-cb.jpgDo krajského kola se mohou se svými tříčlennými družstvy přihlásit všechna gymnázia z Jihočeského kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 13 škol. Letos se tříčlenné kolektivy musí vypořádat během jedné hodiny s úkoly z klíčového období našich moderních národních dějin v letech 1978-1992. Otázky mají různou podobu, od doplňování údajů, výběru z nabídky odpovědí až po poznávání osobností daného období z dobových fotografií. Náročnost testových otázek je opravdu mimořádná, bez speciální a dlouhodobé přípravy studentů je nemožné v této soutěži uspět. Do celostátního kola v Chebu poté postoupí nejlepší tři družstva, která budou mít čas do listopadu ještě prohloubit své vědomosti.

(Obr. na titulní stránce je z KK soutěže v minulém roce)