Úřední dny o prázdninách

Hlavní strana > Aktuality > Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

27.3.2019

Ve středu 27. března 2019 se na půdě Jihočeské univerzity uskuteční již XXVIII. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, kterou tradičně na celostátní úrovni pořádá Gymnázium Cheb ve spolupráci s řadou vědeckých osobností a za finanční pomoci předních politiků. Na zajištění jihočeského kola se od začátku podílí Gymnázium Jírovcova ve spolupráci s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

logo-ff-jcu-cb.jpgDo krajského kola se mohou se svými tříčlennými družstvy přihlásit všechna gymnázia z Jihočeského kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 13 škol. Letos se tříčlenné kolektivy musí vypořádat během jedné hodiny s úkoly z klíčového období našich moderních národních dějin v letech 1978-1992. Otázky mají různou podobu, od doplňování údajů, výběru z nabídky odpovědí až po poznávání osobností daného období z dobových fotografií. Náročnost testových otázek je opravdu mimořádná, bez speciální a dlouhodobé přípravy studentů je nemožné v této soutěži uspět. Do celostátního kola v Chebu poté postoupí nejlepší tři družstva, která budou mít čas do listopadu ještě prohloubit své vědomosti.

(Obr. na titulní stránce je z KK soutěže v minulém roce)