Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1
Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
14
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
15 16
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
17 18
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
19
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
20
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
21
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
22
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
23
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
24
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
25
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
26
27 28 29 30 31
Aktualizace webových stránek v lednu 2020
1 2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Krajské kolo pIšQworek

Krajské kolo pIšQworekDatum konání:
28.11.2019

Tým našich maturantů VATVT v poněkud pozměněném složení se ve čtvrtek 28. listopadu vydal do Českých Budějovic na krajské kolo. Jak dopadl? Čtěte článek pořadatele:

Král je mrtev, ať žije Tým ve freshi!

28.11.2019 | Petr Macháček | Turnaje

Psalo se 28. 11. 2019 a škola Biskupské gymnázium J. N. Neumanna se hemžila cizími tvářemi. Kdo jsou? Co tu chtějí? Přišli dokázat, že v Jižních Čechách není lepší tým, než jsou oni. Takové přízvisko může ale získat pouze jeden. 

Bylo devět ráno, týmy rozděleny do skupin a organizátoři byli připraveni zahájit turnaj (až na Sáru). “Můžete začít”, to zahřměl Sářin hlas, ptáci z oken odlétli. A týmy se pustily do swapů. Ticho. Všichni si byli vědomi toho, že plýtvat silami řečí by mohlo vést k jejich neúspěchu. A tak křížkovali. A kolečkovali. A křížkovali… no však to znáte.

Souboje ve skupinách proběhly bez větších prodlev a s postupem času nás postupně začaly opouštět jednotlivé týmy. Ze skupiny A nás opustily týmy Pišqwermach a Random sypači. Skupina B se stala osudnou pro týmy 2B a Tým 1. Neblahý dopad měla skupina C na You can still surrender a VATVT. A poslední tým, který nás opustil již ve skupině, byl tým oco. Třeba příště.

Šlo se na pavouka. Toho herního. Žádné skutečné nebezpečí hráčům nehrozilo… Jen nebezpečí neúspěchu. Co je horší, nechám na čtenáři. Jako první souboj jsme mohli pozorovat zápas mezi týmy Sokol Horní Stropnice vs. Lentilky. Bohužel pro Lentilky jejich sladkost nebyla výhodou. Sokol Horní Stropnice si na nich sezobnul a poslal je domů. Podobný osud potkal SDP. Ten se utkal s Panzerfaust vrací úder a pak už jen šel čekat na autobus domů. Jako další svoje síly porovnal Tým ve freshi s Pisqwork Masters. Oba týmy do souboje šly na 100 %, Tým ve freshi přesto zvítězil. Jako poslední nás ve čtvrtfinále opustil tým Tým. 

Nebyl čas zapalovat svíčky, adrenalin hnal hráče do dalšího kola. Panzerfaust vrací úder proti Sokol Horní Stropnice. Zobáky Sokolů bohužel nebyly stavěny na pravou německou ocel Panzerfaustů a přestože se snažili, prohráli. Stále ale byla naděje, 3. místo bylo na dohled. Následoval souboj Týmu ve freshi a Šampionů pogů. Přes obdivuhodnou snahu Šampioni bohužel podlehli tlaku, který na ně Tým ve freshi vyvinul svýmy upřenými pohledy. 

Souboje o umístění a poháry začaly. Šampioni a Sokol Horní Stropnice. Kdo získá 3. místo? Dalo se očekávat, že to bude souboj těsný a výsledek vyrovnaný. Opak byl pravdou. Sokol Horní Stropnice tajně musel otevřít energetické drinky a Šampiony porazil 16:4. Nezůstali jsme však tak jednostranným výsledkem zklamaní dlouho. Panzerfaust ukázal Týmu ve freshi, že ty obleky na sobě nemají jen tak. Zápas skončil 10:10. Každý tým si vybral svého zástupce, který ze sebe musel vydat vše. Duel to byl napínavý. Tak napínavý, že i věčně upovídaní organizátoři pouze mlčky přihlíželi. Každá vteřina hráčům přišla jako věčnost. A pak jásot. Zástupce Týmu ve freshi to dokázal. Zmocnil se pomyslného trůnu… Pokračování na finále v Brně.

Náš tým VATVT ve složení pro KK 2019