fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Měsíční plán akcí: duben 2024
2 3 4 5 6 7
8 9 10
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
11 12
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
The Way We Were
Jak proběhne poslední zvonění 2024
24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Co očekávat od olympiády z angličtiny?

Co očekávat od olympiády z angličtiny?Datum konání:
7.3.2024

Velice pěkný článek o konverzační soutěži v anglickém jazyce (běžné označované jako olympiáda z ANJ) nám poskytly Nela Kofroňová a Eliška Dvořáková. Dívkám děkujeme za článek a za reprezentaci školy.


Angličtina - ilustrutrační obrázekJe 7. března 2024. Vyjíždíme v 7:10 autem z Milevska. Jsme dvě - studentka Eliška a angličtinářka Jaroslava Justýnová. Naší první zastávkou jsou Branice, kde nabereme Nelu. Při cestě probíráme taktiku, připravujeme se a Nela hlídá našeho maskota pandu. Nemáme žádná očekávání, ale chceme si to užít. Naším cílem je okresní kolo anglické olympiády v Písku.

Anglická olympiáda je soutěž v jazyce anglickém, která přináší nejen testy a úkoly, ale také konverzační část. Garantem této soutěže je Národní institut dětí a mládeže MŠMT. Má více kategorií, my soutěžíme v té určené studentům posledních dvou ročníků nižšího stupně gymnázií.

Do Písku přijíždíme chvíli před osmou a jdeme do Domu dětí a mládeže. Ve dveřích nás přivítá paní Predajňová, která má na starosti organizaci olympiády. Svlékneme se a jdeme si sednout k dalším dvěma soutěžícím z píseckého gymnázia. Nejprve nás čeká konverzační část. Před konverzací si vylosujeme téma – Eliška módu (z čehož je upřímně nešťastná), Nela počasí a jsme také dotazováni na osobní život. Celá část trvá asi 10 minut a je hodnocená z mnoha úhlů. Potom nás čeká test a poslechová část. Zároveň se k nám přidávají základní školy, které jsou ale hodnoceny samostatně. Mezi oběma částmi jsou veliké pauzy. Nudíme se a nevíme co dělat. Proto se pokoušíme zabavit všemi možnými způsoby. Svačíme, studujeme gramatiku. Pak přichází poslechová část. Poslech vyplňujeme do testů, které mají ověřit naše schopnosti v jazyce.

Nakonec je tu vyhodnocení. Dostavíme se do patra, kde nám porotkyně sdělí naše výsledky a předají diplomy a případně i ceny. První dvě místa obsadilo písecké gymnázium s 86 a 85 body. Nela skončila s malým odstupem na třetím místě s 83 body. Pak vyrážíme do kavárny oslavit naše výkony. Výlet zakončíme vyzvednutím ceny v knihkupectví a vracíme se s novými zkušenostmi zpět do domů.