Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Aktualizace školních webových stránek v březnu 2021
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost byla velmi úspěšná
Měsíční plán akcí: duben 2021
Prodloužení omezení provozu školy
K přijímačkám: povinnost testování a omlouvání z řádného termínu
Závěrečná konference Pražského studentského summitu
Prodloužení omezení provozu školy
Informace k provozu školy od 12. dubna 2021 (až do odvolání)
Materiál MŠMT ze dne 13.4.2021: Ochrana zdraví ...

Hlavní strana > Aktuality > Konverzační soutěž v ruském jazyce

Konverzační soutěž v ruském jazyce

10.4.2017

Ve čtvrtek 16.3.2017 se konalo krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce v Českých Budějovicích.

Výsledková listinaZVýsledková listina naší školy se účastnilo celkem pět žáků ve dvou kategoriích:

V první kategorii (do tří let studia) soutěžil Jan Hátle, Petr Kolář, Vítek Průša (všichni tercie)
V druhé kategorii (nad tři roky studia) soutěžila Štěpánka Slámová a Kamila Blažková (obě kvarta)

Petr Kolář se umístil na 8. místě, Vítek Průša na 7. místě a Jan Hátle na 4. místě

Kamila Blažková získala 8. místo a Štěpánka Slámová získala první místo a postup do ústředního kola.

Z celostátního kolaÚstřední kolo se konalo 10. dubna 2017 v Ruském středisku vědy a kultury v Praze 6.

Štěpánka Slámová obsadila velmi pěkné osmé místo

Výsledková listinaVšem jmenovaným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy

Milevské noviny číslo 19/2017 ze středy 10.května 2017 otiskly článek Mgr. Simony Španvirtové z naší školy.

Štěpánka Slámová vítězkou krajského kola v ruské konverzaci

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce se konalo již tradičně na Pedagogické fakultě JU v Českých Budějovicích. Milevské gymnázium reprezentovaly s velmi pěknými výsledky dvě studentky a tři studenti. Konverzační soutěž je ve všech kategoriích složena ze dvou částí. V poslechové části soutěžící vyslechnou a poté reprodukují slyšený text. Druhá část je konverzační. Při ní probíhá rozhovor se zkušební komisí na běžná konverzační témata a hovoří se o každodenních problémech. Hodnotí se slovní zásoba, pohotovost odpovědí, absence chyb ve výslovnosti i gramatice.

V kategorii SŠ I (do tří let výuky jazyka) se nejvíce dařilo Janu Hátlemu, který obsadil krásné 4. místo za vítězem Štěpánem Burdou z Gymnázia Dačice a Stanislavou Košákovou a Eliškou Strejcovou z Gymnázia Strakonice. Dále se umístil Vítek Průša na sedmém místě a těsně za ním osmý Petr Kolář. Všichni milevští studenti jsou ze třídy tercie. V kategorii SS II, tedy předmaturitních ročníků, se nejlépe dařilo Štěpánce Slámové z kvarty, která zvítězila s větším bodovým náskokem před Matějem Kazbundou (Gymnázium Strakonice) a Petrem, Maryškou (Gymnázium Jindřichův Hradec). Štěpánka Slámová získala peněžní poukázku, diplom a právo reprezentovat Jihočeský kraj v ústředním kole v Praze. Osmé místo obsadila Kamila Blažková též z kvarty. Obě studentky byly v kategorii nejmladšími účastnicemi, proto je jejich umístění velmi cenné. V této kategorii mohou školu reprezentovat ještě v následujících dvou letech. Všem pěti studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce gratulujeme, z celostátního kola konverzační soutěže v Praze pak přivezla nádherné osmé místo.