fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Měsíční plán akcí: červen 2023
2
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení
3 4
5 6
Výsledky 2. kola přijímacího řízení 4G a 6G pro školní rok 2023/2024
7
Setkání a prezentace prací studentů středních škol Středoškolská technika - StreTech 2023
Výstava StreTech 2023
8 9 10 11
12
Blížící se události
13
Blížící se události
14
Blížící se události
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Informační schůzka rodičů a žáků 1. ročníků 2023/2024
27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL

ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČILDatum konání:
22.5.2020
To, jak se každý postaví k nynějšímu stylu výuky, je jen na nás, studentech. Někdo uvítal, že nemusí vstávat denně brzy ráno a výuku si může naplánovat, jak se mu to hodí (jako třeba já), někomu to ale nesedlo a raději by pokračoval v prezenční formě vyučování. Přitom si ale myslím, že přišlo vhod se na několik měsíců oddělit od dennodenní rutiny a zpestřit si školu úplně jinak. Jenom tak, když na chvíli vyjdeme ze svých zajetých kolejích, můžeme zjistit, co nám dělá dobře a co ne. Spousta z nás se naučilo samostatnosti, více plánovat, více komunikovat s ostatními spolužáky a navzájem si radit. Také nás to donutilo pídit se sami po informacích, nacházet alternativy, hledání různých způsobů k cestě za úspěchem.

Lucie KratochvílováAbych se přiznala, vůbec mi nepřijde, že už jsem doma desátým týdnem. Jsem ten typ člověka, co se dokáže neustále něčím zabavovat a čas mi strašně utíká. Co jsem doma, stíhám toho opravdu hodně, začala jsem dělat věci, na které nebyl předtím čas, možná ani nálada či odvaha.

Na nějakou dobu se zastavil svět a člověk s ním. Museli jsme vystoupit ze své komfortní zóny a adaptovat se na docela jiný styl života. Lidé si najednou začali uvědomovat, jak cenné je zdraví, jak je potřebné navzájem si pomáhat. Tak si říkám: Proč jsme se takhle nemohli chovat i předtím? Musela přijít tato těžká doba, aby donutila člověka se zastavit, jinak se chovat, jinak přemýšlet, začít si vážit sebe samých? Teprve až když vidíme sami, jak tragicky se věci mohou odvíjet, kam až to může zajít, uvědomíme si toto všechno až příliš pozdě. Snad si to ještě nějakou dobu udržíme a společně tuto krizi úspěšně zvládneme.

V průběhu května se také pomaloučku ale jistě začala uvolňovat jednotlivá opatření. Nikdo ale neví, zda vláda rozhodla správně a příliš to neuspěchala. Zanedlouho budeme opět  žít jako kdysi před koronavirem, ALE! Budeme si to umět užít tak stejně, jako za normální situace? Dokáže to opět nastartovat naší ekonomiku a zachránit napáchané škody? A hlavně - ponaučíme se z této krize a nedopustíme vzniknout  dalším?