Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Kristýna si zazvoní na Jihočeský zvonek i ve Strakonicích!

Kristýna si zazvoní na Jihočeský zvonek i ve Strakonicích!

14.4.2016

Logo okresního kola Jihočeského zvonkuVýsledková listinaVe čtvrtek 14. dubna se v Písku konalo okresní kolo soutěže zpěvaček a zpěváků ze základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií Jihočeského kraje pod názvem Jihočeský zvonek.

Na úspěchy Terezy Čunátové, která vzhledem k tomu, že již je v tercii (vyšší stupeň šestiletého gymnázia) se této soutěže nemůže účastnit, neméně výtečně navázala Kristýna Kreuzerová z naší primy. V soutěži, která je jinak zaměřena na lidovou píseň, zvítězila spolu s Lucií Abera (ZŠ E. Beneše Písek) ve IV. kategorii věnované libovolným písním umělým (bez doprovodu, s "živým" doprovodem či třeba doprovodem typu karaoke) a obě dívky obdržely Zlaté pásmo s právem postupu do krajského kola, které se bude konat ve Strakonicích 12. května 2016.

Diplom Zlaté pásmoDiplom Brozové pásmoO získání některého z pásem (zlatého, stříbrného či bronzového) usilovalo celkem pět mladých zpěvaček a jeden mladý zpěvák, kterému se nakonec podařilo obdržet čestné uznání. V doprovodu vyučující hudební výchovy Mgr. Jarky Justýnové cestovala spolu s Kristýnou do Písku i její spolužačka Agáta Krejčí. Ani Agáta nevyšla naprázdno a do Milevska si přivezla Brozové pásmo.

Oběma dívkám blahopřejeme k úspěchu a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. Podrobnosti ještě doplníme.