Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31
Informace k provozu školy od 31. května 2021
1
Zahájení maturit ve třídě 4.A
2
Maturity: třídy se vystřídaly
3 4
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
5 6
7 8
Informace k provozu školy od 8. června 2021
9 10
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
11
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
12 13
14 15
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22
16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Letos jsme byli již popáté oceněni v rezidenci velvyslance USA v Praze

Letos jsme byli již popáté oceněni v rezidenci velvyslance USA v PrazeDatum konání:
22.6.2017

Náš tým Fire ve složení Martin Rektoris a Radek Fiala se zúčastnil slavnostního oceňovacího ceremoniálu v rezidenci velvyslance USA v Praze. Svou účast si zasloužil svým druhým místem v soutěži JA Titan. Ve středu 22. června odcestoval do Prahy v doprovodu ředitele školy Mgr. Petra Bardy a svého učitele ekonomiky a financí ing. Jiřího Školníka.

Další text jsme převzali ze stránek jacr.cz.

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen v Rezidenci velvyslance USA v Praze


Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen ve středu 22. června 2017 v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Tradiční "Award Ceremony" je každoročním vyvrcholením aktivit JA Czech. V průběhu ceremoniálu Chargé d'Affaires Kelly Adams-Smith společně se zástupci JA Czech, předala studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity ve školním roce 2016/2017.

Tým FiRe v rezidenci velvyslance USA

Letošní ceremoniál zahájil předseda Správní rady JA Czech Michal Nebeský a Chargé d'Affaires Spojených Států Kelly Adams-Smith, která ve svém projevu mimo jiné ocenila přínos činnosti JA Czech. Programy propojující svět byznysu a školního vzdělávání pomáhají mladým lidem připravit se na reálně situace podnikatelského a pracovního života.

Studenti převzali ocenění za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech zaměřených na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: "Slavnostní ceremoniál na konci školního roku je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Spojení naší organizace s USA je logické, protože organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam," dodal Josef Müller.

Junior Achievement Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je jednou z nejstarších neziskových organizací na světě věnujících se vzdělávání. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů. Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa.

Vzdělávací programy JA Czech v České republice od roku 1992 absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. Programy jsou určeny pro všechny stupně škol - JA Firma - studentská firma roku umožňuje studentům založit si vlastní, reálnou firmu a zkusit podnikání, JA Titan - ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy, JA Manažerem nanečisto -  poskytuje studentům vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti, Social Innovation Relay - studentská firma zaměřená na podnikání v oblasti sociálních služeb.

JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. JA Czech úzce spolupracuje s JA Europe a je členem Stálé Konference Asociací ve Vzdělávání (SKAV). Organizace je financována zejména z darů partnerů.

Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz. Fotoalbum k dispozici ZDE.

O této události jsme vás již informovali v tomto článku.