Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28
Závěrečný piknik 1.A
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
29
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
30
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
1
Měsíční plán akcí: červenec 2021
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Maturitní předměty ve třídě 4.A (2017-2021)

Maturitní předměty ve třídě 4.A (2017-2021)Datum konání:
1.12.2020

Ve třídě 4.A (2017-2021) podalo přihlášku k maturitě JARO 2021 celkem šestnáct žáků.

Graf 1 - Volitelný předmět společné částiVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu. Jako druhý předmět si mohou vybrat cizí jazyk, nebo matematiku. Z obou volitelných předmětů se píše didaktický test.   Tři studenti se rozhodli pro matematiku a třináct  pro cizí, konkrétně anglický, jazyk - Viz graf č. 1: Volitelný předmět ve společné části.

Graf 2 - Volitelné předměty profilové částiV profilové části si každý student na naší škole volí právě dva předměty. Český jazyk a případně cizí jazyk jsou tzv. vázané předměty. Znamená to, že navazují na didaktický test ze společné části a zahrnují sloh a ústní zkoušení.  Pokud se ve společné části se na naší škole žák rozhodl pro matematiku, musí si některý cizí jazyk zvolit v profilové části, ze kterého píše sloh a skládá ústní zkoušku za stejných podmínek jako žáci, kteří mají tento jazyk jako vázaný předmět. Z cizího jazyka musí maturovat každý student. Student, který se ve společné části rozhodl pro matematiku, pak  dále vybírá z nabídky volitelných předmětů  ještě předmět jeden, studenti, kteří absolvovali ve společné části didaktický test z cizího jazyka, volí předměty dva. Graf č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem především o geografii, ze které maturují téměř tři čtvrtiny žáků. Ostatní předmět si volí již méně než třetina žáků. 

Graf č. 3 - Kombinace volitelných předmětůKombinace volitelných předmětů jsou různé, stejnou dvojici předmětů si zvolili maximálně tři žáci a to z geografie - výtvarný obor. Čtyři kombinace má vždy dvojice žáků. Pět kombinací je jedinečných. Viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.

Graf č. 4 - Maturita z cizího jazykaGraf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka dukazuje, že jen čtvrtina studentů maturuje za dvou cizích jazyků.    Z nich dva maturují ve společné části z matematiky a k ní si přibírají angličtinu. Jeden žák s maturitou z matematiky si přibírá v profilové části dva jazyky - angličtinu i němčinu.  A z 13 studentů, kteří maturují ve společné části maturují z angličtiny  si tři  přibírají v profilové části němčinu, deset studentů si v profilové části zvolilo  vesměs nejazykové předměty.

Graf 5 - Cizí jazykyNa graf číslo 4 navazuje graf č. 5: Cizí jazyky ukazuje, že jazykových zkoušek je celkem 20, 16 z angličtiny a čtyři z němčiny. Oproti minulým létům je poměrně malý zájem o maturitu z jazyků. Letošní maturitní ročník se neučil ruštinu.

Poslední dva grafy srovnávají volbu profilových předmětů studentů, kteří se zvolili ve společné části anglický jazyk, s volbou studentů, kteří se rozhodli pro matematiku.

Graf č. 7Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části (viz graf č. 6 Maturita ze státního cizího jazyka a profilových přemětů), si ve dvou případech vedle povinně volitelné angličtiny přibrali geografii a jeden ještě i další cizí  jazyk - němčinu.

Graf 7 - Volitelné předmětů maturantů z ANJ ve společné části"Jazykáři" (viz graf č. 7: Maturita ze státní anglčtiny a profilových předmětů) svou volbou volitelných předmětů vzhledem k jejich výrazné početní převaze v podstatě kopírují volbu profilových předmětů celé třídy.