Jak to bude s maturitami a přijímacími zkouškami?
Časové schéma maturit v naší škole
Měsíční plán akcí: červen 2020
Přijímací zkoušky v naší škole
OCHRANA ZDRAVÍ NA SŠ V PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK A MATURITNÍCH ZKOUŠEK 19/20
Přijímací zkoušky v naší škole
Soutěž BRLOH Extra
Možnost osobní přítomnosti ve škole pro žáky SŠ nematuritních ročníků

Hlavní strana > Aktuality > Napsali o nás: Jak dopadly písemné maturity do milevského gymnázia?

Napsali o nás: Jak dopadly písemné maturity do milevského gymnázia?

4.5.2018

mn_titul.pngMilevské noviny v č. 21 ze středy 23.5.2018 na str. 2 otiskly redakční článek podepsaný -lk-, uvádíme jej v plném znění:

Na milevském gymnáziu letos maturuje 28 studentů. V písemném didaktickém testu z českého jazyka.  který je povinný, uspěli všichni. V druhé písemné práci studenti volili mezi matematikou a cizím jazykem. Matematiku si na milevském gymnáziu zvolilo devět žáků, jeden v testu neuspěl a bude ho muset na podzim opakovat. Celkem 18 studentů volilo angličtinu, v testech neuspěl rovněž jeden. Jeden student si zvolil ruštinu a testem prošel. V tomto týdnu už probíhají ústní maturity.

V celé republice letos maturuje 69 318 středoškoláků a matematika, která má být už v roce 2021 u maturity povinná na gymnáziích a o rok později na všech středních školách, si zvolilo 23,4 procenta z nich. Na milevském gymnáziu byl tedy zájem o matematiku nadprůměrný, téměř třetinový. V rámci republiky volba matematiky oproti loňsku o 2,3 procenta poklesla, studenti častěji dávají přednost cizímu jazyku. Ředitel Gymnázia Milevsko Petr Barda říká, že na zdejší škole se volba matematiky nebo cizího jazyka drží zhruba nastejno. V písemném testu z matematiky letos podle Cermatu v rámci republiky propadlo 22,3 procenta studentů, o 0,6 procenta víc než loni. Z češtiny v testu propadlo 10,4 procenta maturantů. I tady se neúspěšnost proti loňsku o 0,7 procenta zvýšila. Milevské gymnázium si tak stojí v republikovém srovnání nadprůměrně.