Předávání vysvědčení

Hlavní strana > Aktuality > Maturity ve třídě 4.A byly úspěšné

Maturity ve třídě 4.A byly úspěšné

25.5.2018

Jak už jsme vás informovali, z 27 žáků třídy 4.A, kteří ukončili studium ve 4. ročníku, úspěšně přešlo přes didaktické testy celkem 25. Těchto 25 maturantů bylo úspěšných i v písemné a ústní části, takže 31. května mohli obdržet maturitní vysvědčení.

Připravil jsem několik grafů:

Maturita celkověGraf celkových výsledků ukazuje, že z 25 úspěšných absolventů 11 prospělo s vyznamenáním.

Celkové počty známekDruhým grafem je histogram celkových četností jednotlivých známek za všech povinných předmětů. Celková četnost byla sto známek z maturity (25 přihlášených maturantů krát 4, což je počet známek z maturity na naší škole). Ředitel školy stanovil, že na naší škole lze maturovat ze čtyř povinných předmětů.

Další trojice grafu se týká společné části maturitní zkoušky, konkrétně nejprve celkové známky z českého jazyka (ze všech tří součástí:  didaktický test, písemná práce a ústní část), tuto zkoušku konali všichni žáci. Další dva grafy pak ukazují výsledky v předmětech podle kterých se žáci rozdělili do dvou skupin. První skupina skládala společnou část z anglického jazyka, těchto úspěšných žáků bylo 17 a graf uvádí strukturu známek společně za všechny tři součásti (didaktický test, krátká písemná práce a ústní část). Poslední ze těchto tří grafů uvádí strukturu známek z matematiky, kterou úspěšně absolvovalo osm žáků. K získání známky z matematiky bylo nutné úspěšně zvládnout didaktický test.

Český jazykAnglický jazykMatematika