Jak to bude s maturitami a přijímacími zkouškami?
Časové schéma maturit v naší škole
Měsíční plán akcí: červen 2020
Přijímací zkoušky v naší škole
OCHRANA ZDRAVÍ NA SŠ V PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK A MATURITNÍCH ZKOUŠEK 19/20
Přijímací zkoušky v naší škole
Soutěž BRLOH Extra
Možnost osobní přítomnosti ve škole pro žáky SŠ nematuritních ročníků

Hlavní strana > Aktuality > Napsali (nejen) o nás: Soutěž "Nejlepší JA Titan tým" 2017 má svého vítěze!

Napsali (nejen) o nás: Soutěž "Nejlepší JA Titan tým" 2017 má svého vítěze!

24.5.2017

Ve středu nebelvir.jpg24. května 2017 se v Praze uskutečnilo národní finále středoškolské soutěže Nejlepší JA TITAN tým, kterou již osmnáctým rokem pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Czech. Do finále se probojovalo osm týmů ze středních škol z celé České republiky. Vítězi finálového klání se stali studenti týmu Nebelvír z Gymnázia Ostrava - Hrabůvka pod vedením vedení vyučující Taťány Szlaurové.

Výsledková listinaVýsledky:

1. Tým Nebelvír - Petr Adamec a Tomáš Eisner z Gymnázia Ostrava - Hrabůvka pod vedením vyučující Taťány Szlaurové.
  2. Tým FiRe - Martin Rektoris a Radek Fiala z Gymnázia Milevsko pod vedením vyučujícího Jiřího Školníka.
  3. Tým Randomáci 2 - Patrik Jánský a Martin Cinkanič z Vyšší odborné a střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň pod vedením vyučujícího Milana Holuba.

Týmy DYPO a FiRe z MilevskoJA Titan je ekonomická simulační počítačová hra, která ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy. Studenti jsou rozděleni do skupin (firem), které existují na stejném trhu, prodávají stejný výrobek a navzájem si konkurují. JA Czech pořádá soutěž již osmnáctým rokem. Do roku 2009 se studenti mohli setkávat s názvem Nejlepší tým MESE.

Střední školy se do programu JA Titan mohou přihlásit kdykoli během školního roku, stačí kontaktovat neziskovou organizaci JA Czech  Účast v soutěži Nejlepší JA TITAN tým je bonusem a záleží na domluvě žáků s vyučujícími, jestli se do ní studentský tým zapojí. Každou třídu mohou reprezentovat dva soutěžní týmy.

Společnost HEWLETT - PACKARD s.r.o. je hlavním sponzorem této soutěže. I v letošním roce jsme mohli využít školící prostory ve vzdělávacím EDU centru HPE. Ceny prvním třem týmům pak věnovala společnost HP Inc. Czech Republic - tašky, powerbanky, USB myši. Hlavní ceny byly nakoupeny z příspěvků hlavního sponzora. Studenti vyhráli tablety, tiskárny a power banky. Soutěž pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Czech, spoluorganizátorem je Nadace Tomáše Bati.

Zdroj informací web JA Czech.

Jak jste se tedy dočetli z tiskové zprávy pořadatele, dosáhly naše týmy skvělého úspěchu. Vedle zmíněného "stříbrného"místa týmu FiRe je nutno ocenit i krásné páté místo týmu DYPO (Vít Pouzar a Dominik Reiniš). Všem našim soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci a školy a blahopřeji jim ke skvělému výsledku, neboť již samotným fakt postupu z pěti či šestičlenné skupiny jakožto vítěz, protože právě jen vítězové skupin postupovali, je sám o sobě velkým úspěchem.

Veškeré obrázky (s výjimkou naší čtveřice na střeše) jsou z FB profilu pořadatele.

Fotogalerie: