Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22

Hlavní strana > Aktuality > Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

4.4.2018

Milevské noviny se redakčním článkem vracejí k úspěchu našich žáků v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce.

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce se konalo již tradičně na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Milevské gymnázium reprezentovaly dvě studentky a jeden student a  opět s velmi dobrými výsledky.

Konverzační soutěž je ve všech kategoriích složena ze dvou částí. První je poslechová část, při které soutěžící vyslechnou a následně reprodukují slyšený text před zkušební komisí. Druhá část je konverzační. Při ní probíhá rozhovor se zkušební komisí na běžná konverzační témata a hovoří se o každodenních problémech. Hodnotí se slovní zásoba, pohotovost odpovědí, absence chyb ve výslovnosti i gramatice.

V první kategorii soutěžila Pavla Molíková ze sekundy milevského gymnázia. Dařilo se jí a obsadila krásné. místo mezi čtrnácti soutěžícími z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, Tábora, Strakonic, Štěkně a Borotína. Kategorie je určena pro žáky základních škol a příslušných ročníků gymnázií, kteří se učí daný jazyk nejvýše tři roky.

V kategorii SŠ II, tedy předmaturitních ročníků, byla již poněkolikáté úspěšná Štěpánka Slámová z kvinty. V silné konkurenci získala 2. místo s těsným bodovým náskokem za Matějem Kazbundou z Gymnázia Strakonice a vyměnili si tak pořadí z loňského roku. Pěkné desáté místo obsadil Vítek Průša z kvarty, který byl v kategorii nejmladším účastníkem. Vítek i Štěpánka mohou v této kategorii reprezentovat školu ještě v následujících letech. "Všem třem úspěšným soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce gratulujeme k opakovanému vynikajícímu výsledku," uvedla pedagožka z gymnázia Simona Španvirtová.