Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
GISDay 2019
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

4.4.2018

Milevské noviny se redakčním článkem vracejí k úspěchu našich žáků v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce.

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce se konalo již tradičně na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Milevské gymnázium reprezentovaly dvě studentky a jeden student a  opět s velmi dobrými výsledky.

Konverzační soutěž je ve všech kategoriích složena ze dvou částí. První je poslechová část, při které soutěžící vyslechnou a následně reprodukují slyšený text před zkušební komisí. Druhá část je konverzační. Při ní probíhá rozhovor se zkušební komisí na běžná konverzační témata a hovoří se o každodenních problémech. Hodnotí se slovní zásoba, pohotovost odpovědí, absence chyb ve výslovnosti i gramatice.

V první kategorii soutěžila Pavla Molíková ze sekundy milevského gymnázia. Dařilo se jí a obsadila krásné. místo mezi čtrnácti soutěžícími z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, Tábora, Strakonic, Štěkně a Borotína. Kategorie je určena pro žáky základních škol a příslušných ročníků gymnázií, kteří se učí daný jazyk nejvýše tři roky.

V kategorii SŠ II, tedy předmaturitních ročníků, byla již poněkolikáté úspěšná Štěpánka Slámová z kvinty. V silné konkurenci získala 2. místo s těsným bodovým náskokem za Matějem Kazbundou z Gymnázia Strakonice a vyměnili si tak pořadí z loňského roku. Pěkné desáté místo obsadil Vítek Průša z kvarty, který byl v kategorii nejmladším účastníkem. Vítek i Štěpánka mohou v této kategorii reprezentovat školu ještě v následujících letech. "Všem třem úspěšným soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce gratulujeme k opakovanému vynikajícímu výsledku," uvedla pedagožka z gymnázia Simona Španvirtová.