Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
Okresní kolo Olympiády v českém jazyce nám přineslo úspěch
Navštívili jsme GAUDEAMUS 2020
Soutěžila jsem v OK Olympiády z CEJ
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Aktualizace webových stránek v lednu 2020

Hlavní strana > Aktuality > Napsali o nás: Krajské kolo v ruské konverzaci ovládly milevské gymnazistky

Napsali o nás: Krajské kolo v ruské konverzaci ovládly milevské gymnazistky

4.3.2016

Tři z naši čtyřech úspěšnýchMilevské noviny ze středy 16. března 2016 na str. 6 přinášejí článek podepsaný -ou-, ve kterém informují čtenáře o naší úspěšné účasti na krajském kole konverzační soutěže v RUJ. Článek cituji:

V pátek 4. března se v Českých Budějovicích uskutečnila krajská kola konverzační soutěže v ruském jazyce. V kategorii základních škol a víceletých gymnázií se zúčastnilo 12 soutěžících a na osmém místě se umístila Renáta Robauschová ze 1. ZŠ Milevsko. V kategorii SŠ I (do 3 let výuky včetně) vynikajícího úspěchu dosáhla Štěpánka Slámová z milevského gymnázia, která soutěž vyhrála. Na čtvrtém místě se umístila Kamila Blažková, rovněž z milevského gymnázia. Štěpánka Slámová tak po loňském bronzu letos dosáhla na nejvyšší stupínek. Konkurovalo jí 15 ostatních soutěžících. V kategorii SŠ II (3 a více let výuky) si v konkurenci 12 soutěžích odnesla vítězství Michaela Blažková a čtvrtou příčku obsadila Hedvika Patková, obě z Gymnázia Milevsko. Učitelkou úspěšných studentek je Simona Španvirtová.

Pozn. JŠ: Přiložená fotografie dodána k tomuto článku, v novinách otištěna nebyla.