Měsíční plán akcí: březen 2023
Napsali o nás: Uchazeči o studium na naší škola
Jednodenní lyžařský kurz
Školní časopis hledá redaktory
Okresní kolo Chemické olympiády ZŠ
Den flanelových košilí
Soutěžili jsme v kybernetické bezpečnosti
Matematický klokan 2023
Po DRINKU "namíchali" studenti nový školní časopis aneb rozhovor s redaktorkami
Měsíční plán akcí: duben 2023

Hlavní strana > Aktuality > No Backpack Day

No Backpack Day

13.5.2022

Milevské noviny č. 20/2022 na str. 7 otiskly článek podepsaný jako Matouš Mlčkovský/lk.

No Backpack day (2).jpg

Pátek třináctého pojali studenti gymnázia trochu jinak. No Backpack Day neboli Den bez batohů je studentskou výzvou, při níž má každý ukázat míru své kreativity a odložit na jeden den zažitý stereotyp v podobě školního batohu a vyměnit ho za co nejlepší alternativu. Akce se vydařila, zapojily se všechny či minimálně jejich zástupci. Učebnice do školy v pátek studenti dopravili v kočárku, v nákupním košíku, kufrech, v odpadkových koších, v pouzdře od houslí, v nafukovacích bazénku, dokonce v dopravním kuželu anebo v dřevěné přepravce na prase! To musela být fakt dřina!

Naši studenti akci pojali opravdu především jako recesi, avšak jak např. upozorňuje web Gymnázia Mimoň, je to happening s přesahem. Tato akce probíhá v mnoha zemích světa a jejím cílem je upozornit na miliony dětí, kteří denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů.

Pozn.: JŠ

Foto: Kateřina Kolářová