Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > Soutěžila jsem v OK Olympiády z CEJ

Soutěžila jsem v OK Olympiády z CEJ

22.1.2020

Dne 22. 1. se konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka pro střední školy. Výsledky už byly zveřejněny v předešlém článku, a tak je tento článek spíše ohlédnutím očima studenta za touto soutěží.

Český_jazyk.pngOlympiáda se vždy skládá ze dvou částí - jazykové a slohové. Jazyková obvykle nebývá snadná, myslím ale, že tento rok bylo zadání docela zajímavé a dobře řešitelné. Velmi se podobalo školnímu kolu. Mezi úlohami se našly takové, které prověřily znalost skloňování týž/tentýž a nebo práci s větnými členy. Ze všech úkolů mi ale nejvíce v paměti utkvěly ty, které vyžadovaly práci se zadaným slovem Tradinář. Podle vysvětlení bylo slovo smyšleným názvem pro knihu zaobírající se různými tradicemi. Soutěžící například museli vymyslet další názvy pro takovou knihu nebo napsat, čím se daný název inspiroval.

I slohová část byla zadáním velice přívětivá. Psal se volný slohový útvar, který se měl zakončit větou …a tak se z toho stala tradice. Takové zadání přímo vybízelo k vypravování, které jsem si vybrala nejen já, ale i druhý soutěžící z naší školy, Vítek Průša.

V obou částech jsme dosáhli více než uspokojivého bodového zisku a umístili se tak na prvním a čtvrtém místě. Do krajského kola ale postupují jen první tři místa, a tak budu školu reprezentovat jen já. Uvidíme, co si pro kraj soutěž přichystá.

O OK OCJ jsme psali v tomto článku.